Jak działa giełda (II wydanie)

Kategoria:
Wydawnictwo: K.E. Liber
ISBN: 9788360215968
Okładka: Miękka
stron: 242
Wymiary: A5

40,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

„Prawie każdy ma swój udział w rynku papierów wartościowych, bezpośredni lub pośredni, jednak niewiedza na temat jego funkcjonowania jest powszechna. Książka ta przeznaczona jest nie tylko dla inwestorów, ale dla każdego, kto chciałby zrozumieć system finansowy i odnaleźć się w nim.”
Neil Collins, The Daily Telegrph, publicysta działu finansowego

„Książka ta pozwala zburzyć mistykę instytucji finansowych, dostarczając amatorom podstawowych informacji – porusza wszystkie istotne kwestie, dystansując się wobec pretensjonalnego żargonu wykorzystywanego przez tak zwanych ekspertów.”
Industry

W dobie fluktuacji cen oraz ciągłych zmian w technikach obrotu inwestor indywidualny musi wiedzieć wystarczająco dużo na temat rynku akcji, aby móc zadawać odpowiednie pytania, dokonywać właściwych wyborów i nie poddawać się wpływom drapieżnych sprzedawców. Niniejszy poradnik dostarcza podstaw, które pozwalają zrozumieć finansowy żargon i odnaleźć się na giełdzie.

Przewodnik ”Jak działa giełda?” umożliwi inwestorom zorientowanie się, co jest przedmiotem obrotu, w jaki sposób, kto jest za co odpowiedzialny i wobec kogo oraz jak oceniać zarówno akcje jak i rekomendacje, które ich dotyczą.

W charakterystyczny dla siebie, klarowny sposób Michael Becket przechodzi przez różne rodzaje inwestycji, by odpowiedzieć na takie pytania jak:
– Czym są akcje?
– Czym są obligacje?
– Czym są kontrakty futures i opcje?
– Co warto wiedzieć o zagranicznych akcjach?
– Jak wybrać akcje do zakupu?
– Czyim radom ufać?
– Kiedy sprzedać akcje?

Na giełdzie można zarabiać pieniądze i nie trzeba być geniuszem, aby zbić fortunę. Należy jednak być ostrożnym, mieć zdroworozsądkowe podejście, dużo szczęścia i poradnik ”Jak działa Giełda?”.

Polski rynek finansowy ma wiele unikalnych cech, których poznanie pomoże w stawianiu pierwszych kroków na rodzimym rynku papierów wartościowych. Rozważania Michaela Becketa zostały zatem uzupełnione omówieniem najważniejszych instrumentów, pojęć a także żargonu, z jakimi spotka się każdy polski inwestor.
Odkrywanie tajników rynku finansowego połączone z aktualną wiedzą na temat możliwości inwestycyjnych dostępnych w Polsce, tworzy z niniejszej książki unikalną propozycję dla Czytelnika.

Michael Becket jest szanowanym dziennikarzem, zajmującym się finansami, przez 10 lat był publicystą działu gospodarczego The Daily Telegraph. Obecnie jest niezależnym publicystą, a jego teksty pojawiają się w wielu pismach. Jest również autorem kilku książek, które odniosły sukces.

Zobacz inne książki z analizy fundamentalnej

Analiza fundamentalna – książki warte przeczytania. Wywiad z Rafałem Janikiem.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Jak działa giełda (II wydanie)”