Łajdak na giełdzie

Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
ISBN: 8387014117
Okładka: miękka
stron: 300

62,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

OSTATNI EGZEMPLARZ. MAŁE ZARYSOWANIA NA OKŁADCE.

Bardzo niewiele wydarzeń ze świata finansów znalazło równie wiele miejsca na pierwszych stronach gazet i w czołówkach telewizyjnych dzienników, jak spektakularny upadek Barings Bank – najstarszego banku komercyjnego Wielkiej Brytanii. Ta szacowna instytucja, prowadząca sprawy finansowe członków rodziny królewskiej, została zniszczona w 1995 roku przez jednego ze swoich pracowników – Nicka Leesona, maklera singapurskiego oddziału Barings.

Już niedługo po tym, jak Nick Leeson trafił do wiezienia w Singapurze, gdzie odsiaduje dość długi wyrok, pojawiły się pierwsze książki na temat tej afery. Ale dopiero opowieść głównego bohatera historii pozwala zrozumieć cały jej dramatyzm.

Dzięki osobistej perspektywie, z jakiej przedstawiona została tu cała historia, mamy szansę zrozumieć, jak to się stało, że niespełna trzydziestoletni młody człowiek wdał się w szaleńczą grę o najwyższą stawkę, ryzykując powierzone mu pieniądze. Jak to się stało, że kilka drobnych pomyłek i błędów, które zdarzają się w każdej firmie maklerskiej, zamieniło się w stratę przekraczającą 800 milionów funtów. Niezwykłe tempo tej opowieści i jej niewątpliwe walory literackie sprawiają, że każdy ruch japońskiego indeksu Nikkei 225 odczuwamy tak, jakbyśmy zainwestowali w Tokio i Singapurze własne pieniądze.

Dodatkową zaletą tej książki, której nie sposób nie przeczytać jednym tchem, jest zawarta w niej wiedza o współczesnych rykach opcji i kontraktów futures – wiedza, którą przyswaja się dosłownie nie wiadomo kiedy.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy „Książka, która zmieniła moje podejście do inwestowania”.

Tomasz Prusek o książkach „K.I.S.S” oraz „P.I.I.G.S”:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Łajdak na giełdzie”