Matematyka finansowa

Kategoria:
Wydawnictwo: PWN
Okładka: Miękka
stron: 338
Wymiary: 16,5 x 24 cm

68,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Podręcznik akademicki obejmujący pełny wykład tradycyjnej matematyki finansowej i nowe kierunki rozwoju tej dziedziny. Spójny układ treści, komunikatywny przekaz i poglądowe rysunki ułatwiają studiowanie tego trudnego przedmiotu. Starannie dobrane przykłady, wyjaśniające sposób rozwiązania i interpretację wyników, bezpośredni związek z praktyką obliczeń finansowych to kolejne atuty tego podręcznika. Każdy rozdział zawiera zestaw zadań do samodzielnego rozwiązania, a odpowiedzi do nich znajdują się na końcu książki.

Podręcznik adresowany jest do studentów szkół wyższych, w których wykłada się ekonomię, zarządzanie, finanse i bankowość. Jego odbiorcami mogą być studenci studiów stacjonarnych i zaocznych, słuchacze podyplomowych studiów bankowości, inwestycji, zarządzania i ubezpieczeń. Z pewnością będzie przydatny również pracownikom sektora bankowości i ubezpieczeń, zarządzania finansami czy doradztwa finansowego.

Opinie o książce:

„[…] Ze względu na terminologię i przykłady z rzeczywistego świata finansów, podręcznik może być użyteczną literaturą uzupełniającą także dla specjalności finansowych na kierunku studiów Matematyka oraz dla kierunku Informatyka i ekonometria […].”
(dr hab. Longin Rybiński, Uniwersytet Zielonogórski)

„[…] Duża liczba ciekawych zadań, zawierających aktualne i wzięte z życia treści, sprawia, że książka ta może być znakomitą podstawą wykładu […] Kolejne zagadnienia łatwo oddzielić; najważniejsze pojęcia i fakty są wyróżnione, ale w przeciwieństwie do tradycyjnych podręczników czytelnik nie jest przytłoczony nadmiarem wzorów na każdy szczególny przypadek. […] jest to najlepszy podręcznik matematyki finansowej dostępny na rynku. Można go polecić zarówno do bardzo elementarnego wykładu na poziomie licencjackim […] jak (przede wszystkim) do bardziej ambitnego. Będę go z przekonaniem polecał jako główny podręcznik do mojego wykładu matematyki finansowej […] Podręcznik nadaje się […] do samodzielnej pracy studenta. Można go szczerze polecić. „
(dr Maciej Grzesiak, Politechnika Poznańska)

„[…] Główną zaletą podręcznika jest to, że zawiera w zasadzie pełny wykład matematyki finansowej traktowanej jako wykład akademicki na wyższej uczelni ekonomicznej oraz uczelniach pokrewnych […].”
(prof. dr hab. Edward Smaga, Akademia Ekonomiczna w Krakowie)

„[…] Niekwestionowaną zaletą publikacji jest interesujący styl Autorek, łączący elementy swobodnego wykładu i precyzyjnej publikacji naukowej […].”
(dr Elżbieta Rychłowska-Musiał, Akademia Ekonomiczna w Poznaniu)

„[…] Poza wszelką dyskusją jest fakt, że jest ona w polskojęzycznej literaturze najlepszą pozycją na tym poziomie […].”
(dr Janusz Szuster, Politechnika Lubelska)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Matematyka finansowa”