Pakiet – Zwykłe akcje, niezwykłe zyski + Inteligentny inwestor

(3 opinie klienta)
Kategoria:

155,70 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Zwykłe akcje, niezwykłe zyski, Philip A. Fisher

Wydawnictwo: Maklerska.pl
ISBN: 9788395118371
Okładka: zintegrowana
Ilość stron: 356
Wymiary: 15,8 cm x 23,3 cm

Opis książki:
„Zwykłe akcje, niezwykłe zyski” to jedna z najważniejszych pozycji dotyczących inwestowania w wartość oraz w spółki wzrostowe. O skali jej popularności świadczy fakt, że była to jedna z pierwszych książek o inwestowaniu, które znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa”, i trafiła do rąk wielu tysięcy inwestorów na całym świecie. Wielokrotnie była polecana przez Warrena Buffetta, który pod jej wpływem nie tylko spotkał się z autorem, ale i z czasem zmienił swoją filozofię inwestycyjną. Przestał szukać tanich spółek, a zaczął inwestować w wybitne przedsiębiorstwa z dużym potencjałem do dalszych wzrostów.

Choć książka ta została napisana ponad 50 lat temu, to prezentuje aktualne i praktyczne podejście do biznesu oraz inwestycji. Jej autor, Philip A. Fisher, jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich inwestorów. W książce porusza wiele praktycznych tematów. Kiedy kupować akcje, a kiedy je sprzedawać; jak odróżnić wspaniałe spółki od przeciętnych; kiedy unikać tłumu, a kiedy za nim podążać; po co czytać raporty finansowe i czego w nich szukać; w jakich przypadkach skupić się na analizie danych, a w jakich zaufać swojej intuicji.

Każdy inwestor znajdzie w tej książce wiele koncepcji, które może z powodzeniem zastosować, inwestując na polskiej giełdzie. Dla tych, którzy szukają wartości w spółkach oraz akcji mających duży potencjał, jest to lektura absolutnie obowiązkowa.

Przemysław Gerschmann, redaktor naczelny „Equity Magazine”

Po przeczytaniu „Zwykłych akcji, niezwykłych zysków” próbowałem skontaktować się z Philem Fisherem. Kiedy go w końcu spotkałem, zrobił na mnie równie silne wrażenie, jak wcześniej jego pomysły. Korzystanie z technik proponowanych przez Phila umożliwia dogłębne zrozumienie zasad funkcjonowania danego biznesu i pozwala na inteligentne angażowanie się w określone inwestycje.
Warren Buffett

Choć Philip Fisher nie jest znany szerszej publiczności, rzadko udzielał wywiadów i pracował dla niewielu klientów, jego prace są czytane i studiowane przez większość wnikliwych specjalistów z zakresu inwestycji – każdy zyska (podobnie jak Warren Buffett) na analizowaniu zasad inwestowania proponowanych przez Fishera.
James W. Michaels, redaktor magazynu „Forbes”

Cały mój egzemplarz Zwykłych akcji, niezwykłych zysków jest pełen podkreśleń i komentarzy umieszczanych na marginesach.
John Train, autor Dance of the Money Bees

Inteligentny inwestor, Benjamin Graham

Wydawnictwo: Studio Emka
ISBN: 9788388931895
Okładka: twarda z obwolutą
Ilość stron: 535

Opis książki:
Klasyczny tekst z adnotacjami uwspółcześniającymi ponadczasową wiedzę Grahama o inwestowaniu. Najznakomitszy doradca inwestycyjny dwudziestego wieku, Benjamin Graham, uczył i inspirował ludzi na całym świecie. Jego filozofia „inwestowania wartościowego”, które chroni inwestorów przed podstawowymi błędami i uczy ich stosowania długofalowych strategii, od chwili pierwszego wydania uczyniła z „Inteligentnego inwestora” prawdziwą biblię giełdy papierów wartościowych.
Rozwój giełdy przez wiele lat potwierdzał mądrość strategii Grahama. Wydanie poprawione zachowuje integralność oryginalnego jego tekstu, a jednocześnie dodaje aktualne komentarze uznanego dziennikarza finansowego, Jasona Zweiga. Wnoszą spojrzenie z punktu widzenia współczesnego rynku, ukazują zbieżności pomiędzy przykładami podawanymi przez Grahama a nagłówkami obecnie wydawanych gazet finansowych. Pozwalają Czytelnikom głębiej zrozumieć, w jaki sposób stosować reguły Grahama.
Obecne wydanie „Inteligentnego inwestora” to najważniejsza książka, jaką kiedykolwiek przeczytasz o osiąganiu zamierzonych celów finansowych. Jasno przedstawia podstawy, niezwykle skutecznego i popularnego podejścia do inwestowania.

Recenzja Marcina Tuszkiewicza:

O autorze

Benjamin Graham, urodzony jako Benjamin Grossbaum (1894 – 1976), jest uważany za „ojca inwestowania w wartość”. Urodzony w Wielkiej Brytanii Graham zrewolucjonizował postrzeganie i metody inwestycji swoją przełomową pracą na temat oceny dynamiki rynku giełdowego.

Był nie tylko renomowanym inwestorem, ale także wykładowcą, badaczem papierów wartościowych.

Graham zdefiniował dwie grupy inwestorów giełdowych. W jego opinii pierwszą grupą są inwestorzy aktywni, czyli ci, którzy regularnie angażują swój czas i wysiłek w podejmowanie jak najlepszych decyzji inwestycyjnych. Drugą grupę określił jako inwestorów pasywnych. Według Grahama inwestorzy bierni, np. lekarze czy prawnicy, wolą pozostawić decyzje inwestycyjne profesjonalistom lub zautomatyzowanym systemom.

Benjamin Graham zwrócił również uwagę na istotny podział między spekulacją a inwestowaniem. Według niego spekulacja polegała na osiąganiu dochodu poprzez wzrost cen papierów wartościowych, podczas gdy inwestowanie jest nastawione na wzrost wartości wewnętrznej spółki w określonej perspektywie czasowej. Warto podkreślić, że Graham przetrwał trudności inwestycyjne podczas „czarnego czwartku” w 1929 roku. Był także mentorem i nauczycielem samego Warrena Buffetta..

Jest również autorem bestsellerowej giełdowej pozycji „Inteligentny inwestor. Najlepsza książka o inwestowaniu wartościowym”, określanej jako biblia inwestowania w wartość, oraz innej lektury, która od lat cieszy się wielką popularnością: „Security Analysis”. Obie pozycje stały się klasyką stanowiącą podstawę dla wielu strategii inwestycyjnych stosowanych na całym świecie.

Amerykański inwestor giełdowy żyjący w latach 1907-2004. Okrzyknięty przez Morningstar jednym z największych inwestorów wszech czasów. Autor czterech książek, z których największą popularnością cieszy się polecana przez Warrena Buffetta publikacja „Zwykłe akcje, niezwykłe zyski”.

Fisher swoją karierę rozpoczął w 1928 roku. Wówczas porzucił Stanford Graduate School of Business, aby podjąć pracę jako analityk papierów wartościowych w Anglo-London Bank w San Francisco. W 1931 roku założył własną firmę Fisher & Co. zajmującą się zarządzaniem pieniędzmi. Prowadził ją aż do 1991 roku, kiedy w wieku 91 lat przeszedł na emeryturę.

Uważany jest za pioniera w zakresie inwestowania we wzrost. Jego najsłynniejszą inwestycją był zakup w 1955 roku Motoroli – firmy, która wówczas produkowała radioodbiorniki. Akcje Motoroli posiadał aż do śmierci. Fisher znany jest ze swojej autorskiej metody inwestowania zwanej scuttlebutt.

Stronił od udzielania wywiadów i rzadko występował publicznie. Zmieniło się to w momencie wydania pierwszej książki, „Zwykłe akcje, niezwykłe zyski”, w 1958 roku. Wówczas popularność Fishera ogromnie wzrosła. Podczas jednego z corocznych spotkań akcjonariuszy Berkshire Hathaway multimiliarder Warren Buffett polecił tę publikację, określając siebie samego jako „w 85% Grahama, a w 15% Fishera”.

Fragment książki

Fragmenty książki „Zwykłe akcje, niezwykłe zyski”:

Odsłuchaj fragment książki dotyczący 15-tu zasad Fishera wyboru spółek o dużym potencjale wzrostu. Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formie mp3:
Listen to „007. 15 zasad Fishera wyboru spółek o dużym potencjale wzrostu” on Spreaker.


Pobierz fragment książki w formacie .pdf: cz. II, rozdział 1 „Pierwszy wymiar konserwatywnych inwestycji”.

Pobierz fragment książki w formacie .epub.

Pobierz fragment książki w formacie .mobi.

3 opinie dla „Pakiet – Zwykłe akcje, niezwykłe zyski + Inteligentny inwestor”

  1. robert moc (zweryfikowany)

    Polecam!

  2. Adam

    Niebanalne pozycje, które wiele zmieniają w postrzeganiu inwestycji długoterminowych. Autorzy genialni, te tytuły można już nazwać klasykiem.

  3. Gabion

    Pakiet książek przeznaczonych dla osób interesujących się inwestowaniem długoterminowym. Tych książek nie da się czytać przy porannej kawie, czy po paru głębszych. Należy je czytać z maksymalnym skupieniem, by zrozumieć nauki tych kultowych już autorów. Zdecydowanie nie polecam tych książek osobom, które dopiero zaczynają swoją przygodę na giełdzie, bowiem wymagają one wiedzy z tego zakresu na poziomie przynajmniej dobrym.

Dodaj opinię