Pieniądze leżą na parkiecie. Giełda dla niepokornych

Kategoria:
Wydawnictwo: Onepress
Okładka: miękka
stron: 224
Wymiary: 15,8 cm x 23,5 cm

41,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Modelowy czytelnik tej książki to osoba, która weszła lub wchodzi już na drogę do zostania zawodowym inwestorem. To częste marzenie. Kto by nie chciał mieć pokaźnego konta inwestycyjnego i nie chodzić codziennie do pracy?

Sama książka nie uczyni Cię jeszcze rekinem giełdowym, ale?

Giełda może uwolnić Cię od konieczności zarobkowania na etacie, pod warunkiem, że poznasz ją dogłębnie. Przede wszystkim jednak musisz nauczyć się myśleć samodzielnie, a więc oddzielić prawdę o inwestowaniu od półprawd i mitów na temat giełdy, jakimi karmią nas w mediach, na studiach i w literaturze poświęconej tej tematyce. Wszystko to są w gruncie rzeczy „niby-prawdy” – wiedza tak uproszczona, że staje się kłamstwem.

Paweł Zaremba-Śmietański napisał książkę dla ludzi, którzy interesują się giełdą, chcą na niej zarabiać, ale czują, że muszą gruntownie poznać zagadnienie – oddzielając prawdę od mitów. Po przeczytaniu tej pozycji nic na rynku kapitałowym nie będzie takie samo, jak przedtem?

Co należy przemyśleć w zakresie:

– światowych finansów,

– rynku kapitałowego,

– inwestowania,

– reguł zakupów i sprzedaży na giełdzie,

– zarabiania na parkiecie?

Paweł Zaremba-Śmietański – rynkami kapitałowymi zajmuje się od ponad osiemnastu lat, zarówno profesjonalnie, jak i jako prywatny inwestor. Pracował jako makler papierów wartościowych, analityk, zajmował się doradztwem na rynku kapitałowym oraz operacjami kapitałowymi. Obecnie jest dyrektorem działu operacji kapitałowych w DM IDMSA i jednym z czołowych polskich specjalistów giełdowych, zwłaszcza w dziedzinie emisji publicznych. W latach 1994 – 2008 przygotowywał cotygodniowe komentarze giełdowe, publikowane w „Rzeczpospolitej”.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również wpis blogowy Pawła Zaremby-Śmietańskiego „Pułapki wyceny spółek giełdowych metodą porównawczą”.

Zobacz inne książki z analizy fundamentalnej

Na czym właściwie zarabiają inwestorzy? – Paweł Zaremba-Śmietański [webinar]:

O autorze

Paweł Zaremba-Śmietański zajmuje się rynkami kapitałowymi od blisko dwudziestu lat, zarówno profesjonalnie, jak i jako prywatny inwestor. Był maklerem papierów wartościowych, analitykiem, zajmował się doradztwem na rynku kapitałowym, funduszem seed capital oraz operacjami kapitałowymi. Autor wielu publikacji, m.in. książki Pieniądze leżą na parkiecie. Giełda dla niepokornych. Obecnie jest dyrektorem zarządzającym ds. operacji kapitałowych w DM IDMSA i jednym z czołowych polskich specjalistów giełdowych, zwłaszcza w dziedzinie emisji publicznych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pieniądze leżą na parkiecie. Giełda dla niepokornych”