Poker kłamców. Wspinaczka po ruinach Wall Street

(4 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
ISBN: 8387014605
Okładka: miękka
stron: 224

58,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

OSTATNI EGZEMPLARZ. OKŁADKA LEKKO ZNISZCZONA.

„Sprzedawałem obligacje na Wall Street i w Londynie. Dzięki pracy u boku traderów w Salomon Brothers znalazłem się w centrum jednego z tych wydarzeń, które umożliwiają zdefiniowanie naszego stulecia. Traderzy to mistrzowie szybkiego zysku, a w ciągu ostatnich dziesięciu lat często pojawiały się okazje do takich zysków. Firma Salomon Brothers niewątpliwie królowała wśród traderów. To, co usiłowałem tam zrobić, poniekąd nie opuszczając swego miejsca na parkiecie Salomon Brothers, to opisanie i wyjaśnienie wydarzeń i postaw, które charakteryzują epokę. Moja historia czasami mi się wymyka, ale zawsze pozostaje wyłącznie moją historią. Pieniądze, których nie zarobiłem i kłamstwa, do których się nie uciekałem, nadal traktuję – z racji pozycji, jaką tam zajmowałem – jako moje osobiste sprawy.

Było to mniej więcej w środkowym okresie nowej gorączki złota. Nigdy przedtem tak wielu dwudziestoczteroletnich żółtodziobów nie zrobiło tak dużej forsy w tak krótkim czasie, jak my w ciągu tego dziesięciolecia w Nowym Jorku i w Londynie. Nigdy przedtem nie zdarzył się tak niezwykły wyjątek od zasady rynkowej, wedle której nie wyjmuje się więcej, niż się wkłada. Nie mam zastrzeżeń do pieniędzy, na ogół wolę mieć ich więcej niż mniej. Ale nie czekam, żeby coś spadło mi z nieba. To, co się zdarzyło, było rzadkim i zdumiewającym wybrykiem dającej się zazwyczaj przewidzieć historii zarabiania i wydawania.

Powinienem powiedzieć, że według norm, którymi oceniamy sami siebie, odniosłem sukces. Zarobiłem mnóstwo pieniędzy. Ludzie prowadzący naszą firmę często mnie zapewniali, że pewnego dnia przyłączę się do tych na górze. Wolałbym nie chełpić się tym za wcześnie. Ale czytelnik powinien wiedzieć, że nie mam powodu czuć się ani rozgoryczony, ani wyobcowany z kręgu ludzi, z którymi pracowałem. Zabrałem się do pisania tej książki, ponieważ czułem, że lepiej opowiedzieć tę historię, niż nadal w niej uczestniczyć.”
Z przedmowy autora

Tomasz Prusek o książkach „K.I.S.S” oraz „P.I.I.G.S”:

Spis treści

 1. Przedmowa
 2. Podziękowania
 3. Rozdział 1. „Poker kłamców”
 4. Rozdział 2. Nigdy nie wspominaj o pieniądzach
 5. Rozdział 3. Jak pokochać układy?
 6. Rozdział 4. Edukacja dla dorosłych
 7. Rozdział 5. Bractwo kapturowe
 8. Rozdział 6. Te tłuściochy i ich wspaniale, złotodajne maszyny
 9. Rozdział 7. Salomon na diecie
 10. Rozdział 8. Od pętaka do mężczyzny
 11. Rozdział 9. Sztuka wojenna
 12. Rozdział 10. Jak możemy cię uszczęśliwić?
 13. Rozdział 11. Gdy bogaczom się nie wiedzie
 14. Epilog

4 opinie dla „Poker kłamców. Wspinaczka po ruinach Wall Street”

 1. Paweł J.D.

  Absolutnie genialna, prawdziwa książka o tym co się dzieje (czasem?) wewnątrz banków inwestycyjnych.

 2. kozitheboss

  Jeżeli ktoś szuka książki ze wskazówkami dot. tradingu nawet w ujęciu ogólnym, to pozycja ta nie spełni jego oczekiwać. Jeżeli jednak kogoś interesuje tematyka banków inwestycyjnych i Wall Street, będzie to bardzo przyjemna i szybka lektura.

 3. Dan

  Ciekawa pozycja dla osób chcących poznać od podszewki funkcjonowanie banków inwestycyjnych. Wciągająca. Zawiera więcej informacji niż „Wilk z Wall Street”.

 4. HKR

  Jak dla mnie szkoda czasu i pieniędzy na taką książkę.
  Nudna jak flaki z olejem.

Dodaj opinię