Psychologia rynków finansowych

(2 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
ISBN: 8387014230
Okładka: miękka
stron: 312

93,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

„Psychologia rynków finansowych” Tony Plummera jest na tle wielu prac poświęconych analizie technicznej książką szczególną, bowiem autor stara się w niej odpowiedzieć nie tylko na pytanie „jak”, ale przede wszystkim „dlaczego” analiza techniczna sprawdza się w praktyce. Znajdujemy tu próbę wyjaśnienia przyczyn, dla których ruchy cen podlegają określonym regułom. Swoje argumenty autor wspiera zarówno odwołaniami do nauk ścisłych, jak i licznymi przykładami z praktyki rynkowej. „Psychologia rynków finansowych” została uznana przez recenzentów i analityków giełdowych za jedną z najważniejszych i najbardziej nowatorskich prac poświęconych rynkowi kapitałowemu, jaka ukazała się w ostatnich latach.

W wyniku analiz opartych na teorii systemów „naturalnych” Plummer stwierdził, że ruch cen przebiega zgodnie z pewną bardzo wyraźną formułą, którą nazywa „pulsem cenowym”. Na jej podstawie można bardzo dokładnie przewidywać zasięg poszczególnych ruchów cen oraz momenty zwrotne na rynku, na przykład takie, jak krach na rynku akcji z 1987 roku. Często nieprzeniknione zachowania rynków finansowych stają się w świetle tej pracy bardziej zrozumiale i bardziej przewidywalne. Praca ta powinna stać się podstawową lekturą wszystkich profesjonalnych inwestorów i graczy, doradców finansowych, analityków technicznych oraz ekonomistów zajmujących się badaniem zachowań rynków finansowych.
„Dla każdego poważnego inwestora będzie to frapująca lektura…”
Market Technician Jest to wspaniałe, oryginalne i odkrywcze dzieło…
Te książkę powinni przeczytać
wszyscy ci, którzy poważnie interesują się analizą techniczną.”
Futures Magazines „Trudno byłoby znaleźć bardziej przystępne wyjaśnienie, na czym polega analiza techniczna…”

Independent

2 opinie dla „Psychologia rynków finansowych”

  1. Anonim

    Rozszerza horyzonty myślowe w kwestii inwestycji na rynkach finansowych.

  2. Piotrek

    Mylny tytuł książki. NIE jest to książka wyczerpująca tematykę psychologii rynków finansowych, lecz ledwo porusza ten temat. Jest to pozycja jak wiele innych mówiących o analizie technicznej (cykle, fale Elliotta, formacje cenowe, wzniesienia fibo itd.) czyli zwyczajny przegląd AT. Szkoda, że książka przy okazji opisywania wspomnianych technik nie podaje np uzasadnienia z punktu widzenia psychologii tłumu lub psychologii jednostki. Aspekty „psychologii” są poruszone tylko na początku książki (1/6) i są opisane BARDZO ogólnikowo(właściwie to podstawy socjologii-coś o zbiorowości, społeczności i wzajemnym przetwarzaniu informacji).
    POLECAM osobom, które są zainteresowane podstawami analizy technicznej lecz NIE POLECAM tym, którzy chcą się dowiedzieć więcej na temat psychologii rynków finansowych.

Dodaj opinię