Sprzedaż i krótka sprzedaż

(2 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 9788326439506
Okładka: Twarda
stron: 340
Wymiary: 17,6 cm x 25 cm

84,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

KOŃCÓWKA NAKŁADU. OBWOLUTA MOŻE NOSIĆ ŚLADY DŁUŻSZEGO MAGAZYNOWANIA. Każdy początkujący inwestor giełdowy wie, jak należy kupować, ale to właśnie umiejętność sprzedaży w dobrym momencie daje przewagę nad tłumem. Spadki na giełdzie są znacznie szybsze niż wzrosty, a znajomość krótkiej sprzedaży podwaja nasze szansę na zysk. Amatorzy nie znają krótkiej sprzedaży i boją się ją stosować, ale zawodowcy bardzo lubią zarabiać na spadkach. Autor książki wyjaśnia, kiedy należy sprzedawać i jak sprzedawać na krótko. Przedstawia szczegółową analizę bessy oraz wiele konkretnych przykładów operacji giełdowych wraz z omówieniem najważniejszych płynących z nich wniosków. Adresaci: Publikacja jest źródłem cennych wskazówek zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych inwestorów, a umieszczone w niej zestawy ćwiczeń z odpowiedziami ułatwią nabycie praktycznych umiejętności w grze giełdowej. — Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również wpis blogowy dr Aleksandra Eldera „Tesla i lekcja na temat krótkiej sprzedaży”.

Zobacz inne książki z analizy technicznej:

Krzysztof Kochan o książkach „Analiza techniczna w praktyce” oraz „Forex w praktyce”:

Spis treści

O autorze Wstęp Dlaczego należy sprzedać? Pytania i odpowiedzi Część I. Psychologia, zarządzanie ryzykiem i prowadzenie notatek 1. Kupowanie Trzy ważne wybory Skrzynka narzędziowa pewnego inwestora 2. Psychologia inwestowania i zarządzanie ryzykiem Umysł jako narzędzie inwestycyjne Kontrolowanie ryzyka 3. Prowadzenie notatek Dobre notatki to w efekcie dobre inwestycje Arkusz kalkulacyjny – zapisy podstawowe Notatnik inwestora – klucz do pasma sukcesów Zapisywanie planu inwestorskiego Metoda Margret – wieszanie na ścianie Ocenianie osiąganych wyników Dwa rodzaje inwestowania Pytania Odpowiedzi na pytania Ocena wyników Część II. Sprzedaż Trzy rodzaje sprzedaży 4. Sprzedaż na zakładanym poziomie realizacji zysku Sprzedaż na poziomie średniej ruchomej Sprzedaż na poziomie kopert lub kanałów Sprzedaż na poziomie oporów 5. Sprzedaż z zastosowaniem zlecenia stop Żelazny trójkąt Zlecenia po cenie rynkowej i z limitem ceny wykonania Zlecenia oficjalne i mentalne Niewłaściwe miejsce Ograniczenie poślizgu – ciaśniej o cent Stop Nica – ciaśniej o dzień Kiedy stosować szersze stopy Przesuwanie zleceń stop Stop SafeZone Stopy kroczące uzależnione od spadku zmienności 6. Sprzedaż w reakcji na „hałas z silnika” Słabnący impet Wyjście z operacji krótkoterminowej w razie „hałasu z silnika” Wyjście swobodne z operacji długoterminowej Sprzedaż przed publikacją wyników finansowych Sygnał ostrzegawczy z rynku Inwestowanie ze wskaźnikiem „nowe minimum, nowe maksimum” Drzewo decyzyjne sprzedaży Pytania Odpowiedzi na pytania Ocena wyników 201 Część III. Krótka sprzedaż 7. Krótka sprzedaż akcji Pierwsze transakcje krótkiej sprzedaży Asymetria szczytów i dołków Krótka sprzedaż na szczytach Krótka sprzedaż w trendzie spadkowym Podstawowe zasady krótkiej sprzedaży Typowanie spółek do krótkiej sprzedaży Odsetek krótkiej sprzedaży 8. Krótka sprzedaż niekapitałowych instrumentów finansowych Krótka sprzedaż kontraktów terminowych Wystawianie opcji Rynek walutowy Pytania Odpowiedzi na pytania Ocena wyników Część IV. Nauka wyniesiona z bessy 9. Niedźwiedzie liczą zyski Niedźwiedź zaczyna wychodzić z gawry Wskaźniki sentymentu informują z wyprzedzeniem Szczyt hossy Dywergencje bessy przy szczycie z 2007 roku Bańka pęka: MGM Krótka sprzedaż rosnącej spółki Bessa oznacza utratę wartości Wejścia i wyjścia podczas silnego trendu spadkowego Operacje w trendzie spadkowym Oczekiwanie na niespodziankę „Rynki byka nie znają oporu, a rynki niedźwiedzia nie znają wsparcia” Komu bije dzwon, czyli pies szczeka dwa razy Pan Buffett kupuje za wcześnie Czy mogę dolać jeszcze benzyny do ognia? Sprzedawaj na krótko przez całe spadki 10. Szukanie dna Giełda nie spada do zera „Podwójna helisa” daje sygnał kupna W samą porę, zabawa właśnie się zaczyna Mój ulubiony poważny sygnał dołka Sprzedaż byka Każdy byk czasem się potyka Wykres aż się prosi o krótką pozycję Podsumowanie Rozdysponowanie zysków – prywatna dywidenda Droga ku przyszłości Literatura Podziękowania Indeks

O autorze

Alexander Elder, doktor medycyny, to przede wszystkim profesjonalny trader i szkoleniowiec. Napisał kilka bestsellerów, które wśród inwestorów zyskały już rangę współczesnej klasyki. Jest również autorem książek o Rosji i o Nowej Zelandii.

Urodził się w Leningradzie i dorastał w Estonii, gdzie w wieku 16 lat rozpoczął naukę w szkole medycznej. W wieku 23 lat uciekł z sowieckiego statku, na którym był zatrudniony jako lekarz okrętowy i który akurat cumował w Afryce, a następnie otrzymał azyl polityczny w Stanach Zjednoczonych. Pracował jako psychiatra w Nowym Jorku oraz wykładał na Uniwersytecie Columbia. Jego medyczne doświadczenie pozwoliło mu uzyskać wyjątkowy wgląd w psychikę inwestorów.

Elder jest aktywnym traderem, a także wziętym mówcą na konferencjach w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Jest ponadto inicjatorem projektu Traders’ Camp – tygodniowych warsztatów dla traderów. Inne jego przedsięwzięcie to założenie społeczności SpikeTrade, której członkowie, konkurując o nagrody, dzielą się swoimi najlepszymi pomysłami transakcyjnymi na nadchodzący tydzień.

Strony internetowe:

www.elder.com,
www.spiketrade.com,
e-mail: info@elder.com.

Fragment książki

Pobierz fragment książki: Wstęp, rozdział 1 „Kupowanie”

Recenzje ekspertów

Dr Alexander Elder zalicza się do najbardziej szanowanych na świecie wykładowców inwestowania na giełdzie. Przeczytałem setki książek na temat inwestowania i jego teksty uważam za jedne z najcenniejszych i najbardziej przydatnych. Inwestorzy, którzy nie wiedzą, kiedy sprzedać albo jak zarabiać na spadkach, nie wykorzystują ważnych okazji i narażają się na niepotrzebne ryzyko. Dla każdego poważnego inwestora ta książka powinna być lekturą obowiązkową.

Ed Dobson

Książka przedstawia praktyczne techniki sprzedaży i krótkiej sprzedaży. Pisząc swoim swobodnym, ubarwionym humorem stylem, autor opisuje strategie ograniczania ryzyka i chronienia zysków. Najbardziej podoba mi się strategia nazwana przez Eldera „hałasem z silnika”, pokazana na przykładzie świetnej analizy Forda. Rozdziały poświęcone krótkiej sprzedaży na szczytach i w trendach spadkowych pomogą każdemu opanować te wyzwania. To książka niezbędna zarówno dla inwestorów, jak i spekulantów.

David Weis

Elder przejrzyście pokazuje, jak realizować zyski z udanych operacji i jak ciąć straty. Umiejętnie łączy analizę techniczną z psychologią inwestowania i zarządzaniem ryzykiem. Zdradza czytelnikom tajniki ulubionego manewru profesjonalistów: krótkiej sprzedaży przewartościowanych akcji. Wnioski inwestycyjne, jakie Elder wyciąga z ostatniego załamania na rynkach, są cenne i użyteczne.

John J. Murphy

2 opinie dla „Sprzedaż i krótka sprzedaż”

  1. Waldemar

    Książka jest doskonałym rozwinięciem pozycji „Zawód inwestor giełdowy”. Dla początkujących, nieco oswojonych z tematyką giełdy. Poparta licznymi praktycznymi przykładami tranzjackji z omówieniem elementu wejścia i wyjścia z rynku. Autor wyjaśnia jak działa krótka sprzedaż i podaje gotowe rozwiązania do praktycznego wykorzystania. To co najbardziej mnie urzekło, to rodział o ustawianiu zleceń STOP – czyli jak to się robi. Oczywiście jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach, ale po przeczytaniu znacznie rozjaśnia się horyzont.

  2. Poczatkujacy

    Super książka ………Mercedes e klasa ……. 🙂

Dodaj opinię