Sprzedaż i krótka sprzedaż

(2 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 9788326439506
Okładka: Twarda
stron: 340
Wymiary: 17,6 cm x 25 cm

84,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Końcówka nakładu. Obwoluta może nosić ślady dłuższego magazynowania.

Każdy początkujący inwestor giełdowy wie, jak należy kupować, ale to właśnie umiejętność sprzedaży w dobrym momencie daje przewagę nad tłumem. Spadki na giełdzie są znacznie szybsze niż wzrosty, a znajomość krótkiej sprzedaży podwaja nasze szansę na zysk. Amatorzy nie znają krótkiej sprzedaży i boją się ją stosować, ale zawodowcy bardzo lubią zarabiać na spadkach.

Autor książki wyjaśnia, kiedy należy sprzedawać i jak sprzedawać na krótko.

Przedstawia szczegółową analizę bessy oraz wiele konkretnych przykładów operacji giełdowych wraz z omówieniem najważniejszych płynących z nich wniosków. Adresaci: Publikacja jest źródłem cennych wskazówek zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych inwestorów, a umieszczone w niej zestawy ćwiczeń z odpowiedziami ułatwią nabycie praktycznych umiejętności w grze giełdowej.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również wpis blogowy dr Aleksandra Eldera „Tesla i lekcja na temat krótkiej sprzedaży”.

Zobacz inne książki z analizy technicznej:

Krzysztof Kochan o książkach „Analiza techniczna w praktyce” oraz „Forex w praktyce”:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spis treści

 1. O autorze
 2. Wstęp. Dlaczego należy sprzedać? Pytania i odpowiedzi
 3. Część I. Psychologia, zarządzanie ryzykiem i prowadzenie notatek
 4. Część II. Sprzedaż Trzy rodzaje sprzedaży
 5. Część III. Krótka sprzedaż
 6. Część IV. Nauka wyniesiona z bessy
 7. Literatura
 8. Podziękowania
 9. Indeks

O autorze

Alexander Elder, doktor medycyny, to przede wszystkim profesjonalny trader i szkoleniowiec. Napisał kilka bestsellerów, które wśród inwestorów zyskały już rangę współczesnej klasyki. Jest również autorem książek o Rosji i o Nowej Zelandii.

Urodził się w Leningradzie i dorastał w Estonii, gdzie w wieku 16 lat rozpoczął naukę w szkole medycznej. W wieku 23 lat uciekł z sowieckiego statku, na którym był zatrudniony jako lekarz okrętowy i który akurat cumował w Afryce, a następnie otrzymał azyl polityczny w Stanach Zjednoczonych. Pracował jako psychiatra w Nowym Jorku oraz wykładał na Uniwersytecie Columbia. Jego medyczne doświadczenie pozwoliło mu uzyskać wyjątkowy wgląd w psychikę inwestorów.

Elder jest aktywnym traderem, a także wziętym mówcą na konferencjach w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Jest ponadto inicjatorem projektu Traders’ Camp – tygodniowych warsztatów dla traderów. Inne jego przedsięwzięcie to założenie społeczności SpikeTrade, której członkowie, konkurując o nagrody, dzielą się swoimi najlepszymi pomysłami transakcyjnymi na nadchodzący tydzień.

Strony internetowe: www.elder.com, www.spiketrade.com.

Fragment książki

Pobierz fragment książki: Wstęp, rozdział 1 „Kupowanie”

Recenzje ekspertów

Dr Alexander Elder zalicza się do najbardziej szanowanych na świecie wykładowców inwestowania na giełdzie. Przeczytałem setki książek na temat inwestowania i jego teksty uważam za jedne z najcenniejszych i najbardziej przydatnych. Inwestorzy, którzy nie wiedzą, kiedy sprzedać albo jak zarabiać na spadkach, nie wykorzystują ważnych okazji i narażają się na niepotrzebne ryzyko. Dla każdego poważnego inwestora ta książka powinna być lekturą obowiązkową.

Ed Dobson

Książka przedstawia praktyczne techniki sprzedaży i krótkiej sprzedaży. Pisząc swoim swobodnym, ubarwionym humorem stylem, autor opisuje strategie ograniczania ryzyka i chronienia zysków. Najbardziej podoba mi się strategia nazwana przez Eldera „hałasem z silnika”, pokazana na przykładzie świetnej analizy Forda. Rozdziały poświęcone krótkiej sprzedaży na szczytach i w trendach spadkowych pomogą każdemu opanować te wyzwania. To książka niezbędna zarówno dla inwestorów, jak i spekulantów.

David Weis

Elder przejrzyście pokazuje, jak realizować zyski z udanych operacji i jak ciąć straty. Umiejętnie łączy analizę techniczną z psychologią inwestowania i zarządzaniem ryzykiem. Zdradza czytelnikom tajniki ulubionego manewru profesjonalistów: krótkiej sprzedaży przewartościowanych akcji. Wnioski inwestycyjne, jakie Elder wyciąga z ostatniego załamania na rynkach, są cenne i użyteczne.

John J. Murphy

2 opinie dla „Sprzedaż i krótka sprzedaż”

 1. Waldemar

  Książka jest doskonałym rozwinięciem pozycji „Zawód inwestor giełdowy”. Dla początkujących, nieco oswojonych z tematyką giełdy. Poparta licznymi praktycznymi przykładami tranzjackji z omówieniem elementu wejścia i wyjścia z rynku. Autor wyjaśnia jak działa krótka sprzedaż i podaje gotowe rozwiązania do praktycznego wykorzystania. To co najbardziej mnie urzekło, to rodział o ustawianiu zleceń STOP – czyli jak to się robi. Oczywiście jak to mówią, diabeł tkwi w szczegółach, ale po przeczytaniu znacznie rozjaśnia się horyzont.

 2. Poczatkujacy

  Super książka ………Mercedes e klasa ……. 🙂

Dodaj opinię