Jak straciłem na giełdzie milion dolarów

(7 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Linia
ISBN: 9788363000585
Okładka: Miękka
stron: 182
Wymiary: 14,6 cm x 20,9 cm

47,40 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Jim Paul zrobił spektakularną karierę. Chłopak z prowincjonalnego miasteczka w Kentucky został traderem, zarabiał wielkie pieniądze, był członkiem rady Chicago Mercantile Exchange. A potem wszystko stracił – majątek, reputację, pracę. W tej książce, razem z Brendanem Moynihanem, przedstawia wydarzenia oraz decyzje, które doprowadziły go do katastrofy. I wyciąga z nich wnioski.
Jest wiele książek poświęconych metodom zarabiania pieniędzy na giełdzie. Niewiele natomiast pisano o tym, jak i dlaczego większość graczy giełdowych traci je, zamiast zarabiać. Jim Paul postanowił wypełnić tę lukę – całkiem słusznie uznał, że jest w tych sprawach człowiekiem kompetentnym.

Inwestorzy przegrywają z rynkiem przede wszystkim z powodu psychologicznych mechanizmów sprawiających, że w spekulację giełdową angażują własne ego – do tego stopnia, że emocje i poczucie wartości własnej stają się ważniejsze od pieniędzy. Tak książka uczy, jak te mechanizmy u siebie rozpoznawać i jak się przed nimi bronić.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy „Najpopularniejsze książki o giełdzie w 2018 roku?”.

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”:

 

 

Recenzje ekspertów

W naszej firmie mówimy sobie, że działamy w biznesie, którego istotą jest popełnianie błędów, a różnica między zwycięzcami a przegranymi polega na tym, że ci pierwsi popełniają małe błędy, a ci drudzy duże. Ta książka wspaniale wyjaśnia psychologiczne „usterki” sprawiające, że inwestorzy popełniają duże błędy.

Net Davis

7 opinii dla „Jak straciłem na giełdzie milion dolarów”

 1. Radosław Boroński (zweryfikowany)

  Zdecydowanie godna polecenia.

 2. tjs (zweryfikowany)

  Świetnie ujęta refleksja na temat schematu pogłębiania błędów, lektura przydatna nie tylko dla zrozumienia giełdy ale i procesów decyzyjnych w biznesie. Polecam.

 3. zk14081973

  Zdecydowanie polecam – jedna z najbardziej pomocnych pozycji w tej kategorii.

 4. Henryk

  Ciekawa książka. Autor próbuje wyjaśnić przyczyny strat na giełdzie.

 5. Robert Smug

  Obowiązkowa lektura dla każdej osoby, która chce zacząć profesjonalnie inwestować na rynkach finansowych!

 6. Przemek

  Fajne napisana książka, w której autor opisuje jak uniknąć jednego z wielu błędów traderów. Czyta się przyjemnie i szybko. Polecam.

 7. luk

  Godna polecenia pozycja.

Dodaj opinię