Trader doskonały

(17 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Linia
ISBN: 9788363000561
Okładka: miękka
stron: 286

58,40 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Nowa książka autora klasycznej już pozycji „Giełda, wolność i pieniądze”. Van Tharp przedstawia w niej całościowy przepis na to, jak stać się skutecznym, zawodowym traderem. Jego system, stanowiący połączenie psychologii inwestowania i solidnych metod spekulacyjnych, ma umożliwić osiąganie optymalnych wyników inwestycyjnych zarówno w czasie wzrostów, jak i spadków. Opierając się na wieloletnich doświadczeniach, Tharp opracował plan pozwalający skutecznie poruszać się po rynku. Jego podstawą jest psychologia – ale nie tylko psychologia spekulacji.

Trader doskonały to bodajże pierwsza książka, która każe graczowi giełdowemu spojrzeć na grę na giełdzie w kontekście całego swojego życia – i własnej osobowości. Dopiero później przychodzi pora na staranne przygotowywanie biznesplanu – bo spekulacja nie jest ani hazardem, ani sportem, lecz właśnie biznesem – na wybór systemu i na opracowanie strategii zarządzania wielkością pozycji. Niemal na każdej stronie tej książki Tharp stawia zasadnicze pytania, na które trzeba sobie odpowiedzieć, jeśli chce się zostać traderem i odnieść sukces.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy „Najpopularniejsze książki o giełdzie w 2018 roku?”.

Recenzja książki „Psychologia skutecznego tradingu”:

Marcin Tuszkiewicz o książce:

 

 

Spis treści

 1. Przedmowa
 2. Wstęp
 3. Podziękowania
 4. Wprowadzenie
 5. Rozdział 1. Praca nad sobą
 6. Rozdział 2. Opracowanie skutecznego biznesplanu
 7. Rozdział 3. Opracowanie systemu spekulacyjnego
 8. Rozdział 4. Zrozumienie znaczenia strategii zarządzania wielkością pozycji
 9. Rozdział 5. Eliminacja błędów i inne drogi do osiągania regularnych Zysków

O autorze

VAN K. THARP – Jeden z najbardziej znanych trenerów zajmujących się wspomaganiem traderów i inwestorów. W 1975 roku otrzymał doktorat z psychologii na University of Oklahoma Health Science Center. W swoim podejściu do nauczania traderów wykorzystuje techniki NLP. Autor książek, w których zajmuje się budowaniem strategii inwestycyjnych, zarządzaniem kapitałem i opracowywaniem planów działania. W Polsce dotychczas ukazały się jego dwie książki „Giełda, wolność, pieniądze” („Trade your Way to Financial Freedom”) oraz „Bezpieczne strategie inwestycyjne”(„Safe Strategies for Financial Freedom”)

17 opinii dla „Trader doskonały”

 1. Jacek (zweryfikowany)

  Bardzo fajna książka i w rozsądnej cenie. Wiele mi uświadomiła choć czasem jest zbyt dużo ogólników. Jest to forma również ćwiczeń i nie zawsze są gotowe odpowiedzi na zadane pytania, co z jednej strony pozwala na refleksję, a z drugiej może być irytujące, bo czytelnik może nie wiedzieć jakie wnioski płyną z jego odpowiedzi.

 2. Łukasz

  Świetna książka.

 3. Anonim

  Książka nie przypadła mi do gustu. Autor prezentuje typowo uniwersyteckie podejście. Każdy aspekt rozbija na dzięsiątki podpunktów, ciężko się to czyta. Dla mnie wartościowej treści stosunkowo niewiele. Zdecydowanie lepsza ” W transie inwestowania” M. Douglas’a.

 4. Łukasz

  Nie mam wykształcenia ekonomicznego, ale książka jest ciekawa i zrozumiała. Polecam.

 5. Anonim

  Trzeba obowiązkowo przeczytać.

 6. Kamil

  Jak dla mnie beznadziejna, jedna z najgorszych jakie czytałem jeżeli chodzi o psychologię handlu. Dużo lepsza pozycja to ” W transie inwestowania” M. Douglas czy „Psychologia skutecznego tradingu” S. Ward. Nie polecam.

 7. Łukasz

  Pozycja przydatna dla osób wstępnie obytych z rynkami. Ksiażka godna uwagi! Polecam!

 8. luk

  Pozycja obowiązkowa.

 9. Piotrek

  W spekulacji podstawą jest psychika! Dlatego też kupiłem tę książkę i polecam ją każdemu.
  A tak w ogóle, to po jej przeczytaniu stwierdziłem, że mądrości tej książki można skierować do każdego człowieka w każdym wieku i o różnych zainteresowaniach.
  Oczywiście przeczytać książkę to jedno ale wdrożyć jej nauki w życie to całkiem inna bajka 🙂

  POLECAM!

 10. Anonim

  Mimo wykształcenia ekonomicznego i po przeczytaniu wielu książek i artykułów z tematyki inwestowania (technika, fundamenty, psychologia itd.) w przeciągu 16 lat i kilkakrotnym przetrąceniu sobie karku na rynku (nie mówię o grze na demach) uważam, że ta książka powinna być przeczytana bez względu na stopień zaawansowania inwestora jako pozycja nr 1. Jest to zimny prysznic dla tych, którzy myślą, że giełda jest lekka, łatwa i przyjemna jak na reklamach typu – wczoraj była sprzątaczką teraz zarabia miliony, bo poznała super technikę, kup szkolenie za 4 tys. zł a w tydzień nauczymy Cię inwestować, w tym popracujemy nad Twoją psychiką włączając szkolenie ze służb specjalnych i w realnym inwestowaniu będziesz bez stresu itd… Bycie inwestorem, ba zarabiającym inwestorem w długim terminie, to jeden z najbardziej wymagających zawodów świata, aby osiągnąć sukces. Nie ma tutaj żadnej bajki i cudów za kliknięciem myszki. To bardzo wyboista droga, w której okazuje się, że sukces tkwi głęboko w Twojej głowie. Reszta jest nieważna i nie ma świętego Graala. Mnie zrozumienie tego zajęło kilkanaście lat. Dopóki Ty tego nie zrozumiesz będziesz może mieć chwilowe sukcesy, ale w ostatecznym rozrachunku i tak oddasz pieniądze. Pozdrawiam.

 11. Mariusz

  To jest pozycja obowiązkowa dla tych, którzy pochodzą profesjonalnie do inwestycji.

 12. Wiktor Bartczak

  Vana K. Tharpa nie trzeba przedstawiać chyba żadnemu graczowi giełdowemu. Powyższe dzieło znanego doktora psychologii, który zajął się trenowaniem traderów, prowadzi szkolenia i pisze mnóstwo publikacji, powinno znaleźć się na półce każdego inwestora, który wiąże z giełdą jakiekolwiek nadzieje na korzyści.
  Autor już na wstępie wskazuje nam, jak należy postrzegać trading i inwestowanie na giełdzie tak, aby stały się one dochodowym przedsięwzięciem. Nastawia również czytelnika na zorganizowanie się, postawienie sobie jasno zdefiniowanych celów i wytyczenie drogi do sukcesu. Wspaniałe jest to, że poświęca on dużo uwagi nad naszym przekonaniem względem rynku, zadaje nam odpowiednie pytania, tak abyśmy zaczęli analizować, co działa nam na naszą korzyść, a co nie. Kluczowym zagadnieniem w jego książce jest poznawanie siebie i praca nad sobą. W niej znajdziemy sporo zadań które należy wykonać, aby książka była dla nas naprawdę wartościowa. Rozpoczniemy dzięki niej naszą gruntowną przebudowę i zaczniemy myśleć w zupełnie nowych kategoriach. Pomocny jest również test na typ inwestora, który wykonujemy na stronie autora, a następnie dowiadujemy się o naszych dobrych i słabych stronach. Całość zawieramy w biznesplanie, który od teraz będzie naszym kompasem w drodze do bogactwa. Dopiero po nim zabieramy się do tworzenia systemów spekulacyjnych na miarę naszych przekonań i które pomogą nam osiągać nasze wcześniej zapisane cele. Dzięki psychologicznemu podejściu Van Tharpa zaprojektujemy go tak, aby był zgodny z naszymi wewnętrznymi oczekiwaniami i będzie pasował do naszej osobowości. Podaje również bardzo kluczowy element- zarządzanie wielkością pozycji. Mało kto mógłby wcześniej pomyśleć, jak bardzo przekłada się ten czynnik na nasze zyski.Na koniec książki czeka nas kilku pytaniowy test na zrozumienie całości tego dzieła.
  Podsumowując- książka niezbędna każdemu inwestorowi, lecz wymaga już nieco doświadczenia i znajomości podstawowych zasad spekulacji. Dla nowicjuszy- nadaje się idealnie na listę książek „do przeczytania”. Na pewno warto po nią sięgnąć i wykonać wszystko, o co prosi autor, a na pewno przekazana wiedza zaowocuje sporymi zyskami. Skuteczne rady autora przełożą się również na życie osobiste i duchowe. Osobiście polecam.

 13. Michał Ryżyński

  Książka napisana lekkim językiem. Czyta się ją „jednym tchem”, lecz trzeba uważać – zawiera bardzo dużo przydatnych informacji. Polecam każdemu, kto myśli o inwestowaniu na giełdzie. Pozycja często zmusza czytelnika do myślenia.

 14. Piotrek

  Moim zdaniem lektura obowiązkowa dla każdego, kto poważnie myśli o inwestowaniu na giełdzie.

 15. Romek

  Bardzo dobra publikacja. Kładzie nacisk na to, co najważniejsze, na emocje i popełniane błędy.

 16. Tomasz

  Książka rewolucyjna. Całkowicie zmienia sposób działania i podejście do inwestowania.

 17. Falcon

  Kolejna pozycja Van Tharpa na rynku wydawniczym, i kolejna bardzo dobra książka ukazująca zachowanie jednostki podczas inwestowania. Nacisk kładziony jest przez autora głównie na zarządzanie pozycją. Z punktu widzenia tradera wydaje się, że to głównie zarządzanie pozycją jest najistotniejszym elementem w całej strategii. Tharp przekonuje do nieustannej pracy nad sobą, zwraca uwagę na to co można nazwać błędem, a co tak naprawdę jest efektem ubocznym (kosztem) w całym procesie inwestycji. Według niego inwestowanie długoterminowe nie jest efektywne, obnaża ogromną wadę metody „kup i trzymaj”, jego badania podpierane są wynikami z całego ostatniego stulecia. Tylko aktywne kierowanie swoimi decyzjami będzie powodowało regularny przyrost kapitału, puentą wyciągniętą przez Tharpa z tej pozycji jest to, że aby być skutecznym traderem trzeba pokonać swoje słabości, trzymać się ściśle wyznaczonej ścieżki, zarządzania kapitałem pomimo nawet serii strat. Należy pamiętać, że przy skuteczności nawet 30% dobrych wejść i odpowiedniemu zarządzaniu kapitałem inwestor/trader jest w stanie uzyskać regularny dochód ze swojej spekulacji, a Tharp z każdym rozdziałem przybliża nas do tego celu.

Dodaj opinię