Ustawa o funduszach inwestycyjnych. Komentarz

Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 9788381245586
Okładka: twarda
stron: 1574
Wymiary: 15 cm x 21 cm

179,40 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Tom I. Art. 1-157

Komentarz jest pierwszym kompleksowym opracowaniem ustawy o funduszach inwestycyjnych, które odnosi się bezpośrednio zarówno do przepisów prawa, jak i do praktyki ich stosowania oraz stanowisk organów nadzoru nad rynkiem kapitałowym. Ponadto jako jedyny omawia zmiany wprowadzone w związku z wdrożeniem do polskiego porządku prawnego dyrektywy 2011/61/UE w sprawie zarządzających alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (dyrektywa ZAFI).

Autorzy poruszają prawne aspekty działania TFI, funduszy, depozytariusza oraz podmiotów wykonujących na ich rzecz czynności określone w przepisach prawa. Wobec rosnącego wpływu zasad funkcjonowania instytucji finansowych na życie codzienne materia publikacji pozwoli na zrozumienie zasad działania rynku kapitałowego, zidentyfikuje zagrożenia związane z funkcjonowaniem funduszy inwestycyjnych oraz wyjaśni sposób prawidłowego wykonywania czynności przez podmioty, na które ustawa nakłada określone obowiązki.

Fundusze ETF notowane na GPW inwestujące na zagranicznych rynkach akcji – Tomasz Miziołek [webinar]:

Recenzje ekspertów

Komentarz przedstawia najważniejsze zagadnienia związane z istotą i charakterem prawnym funduszu inwestycyjnego, zasadami jego tworzenia l funkcjonowania, celami i zakresem nadzoru komisji nadzoru finansowego. Pozwala to na kompleksowe zdefiniowanie normatywnych cech odróżniających fundusze inwestycyjne od innych podmiotów działających na rynku finansowym, a także pokazanie ich miejsca w systemie instytucji finansowych.

Anna Jurkowska-Zeidler

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ustawa o funduszach inwestycyjnych. Komentarz”