Wskaźniki ekonomiczne. Przewodnik dla inwestora

(2 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Onepress
ISBN: 8324602348
Okładka: miękka
stron: 288

60,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

 • PKB,
 • wskaźniki nastrojów i inne ważne dane makroekonomiczne, na które reagują rynki finansowe
 • Zbieranie danych i prognozowanie stanu gospodarki
 • Nieakademicka interpretacja wskaźników ekonomicznych

Co wolisz: polegać na ekspertach czy mieć własne zdanie na temat gospodarki i rynków finansowych? Czy naprawdę myślisz, że skoro znasz najnowsze opinie ekspertów, to wiesz, co dzieje się w gospodarce? Śledzisz rynki finansowe i sytuację gospodarczą. Obserwujesz, jak indeksy reagują na najświeższe dane makroekonomiczne.

Schemat jest prosty: jeśli dane są lepsze niż prognoza, rynek rośnie, a jeśli gorsze – spada. Ale nie wiesz, jak powstają te prognozy: które z nich są wyssane z palca, a które głęboko uzasadnione. A gdybyś nauczył się zbierać odpowiednie dane, by samemu opracowywać takie prognozy? Uniezależniłbyś się od opinii ekspertów i miałbyś swoje zdanie. Własnym prognozom ufałbyś bardziej niż cudzym i mógłbyś podejmować lepsze decyzje inwestycyjne. Aby posiąść wiedzę ekspertów, nie musisz mieć dyplomu z ekonomii ani matematyki. Tym, czego Ci potrzeba, jest zdolność obserwacji rynku i wiedza łącząca teorię z codziennością świata finansów. Taką wiedzę znajdziesz w tej książce.

Autor omawia 12 najważniejszych wskaźników makroekonomicznych.

Pokazuje ich budowę i wpływ na rynki finansowe. Przedstawia sprawdzone metody i nowe sztuczki ekonomistów opracowujących prognozy. Bez względu na to, czy jesteś inwestorem, analitykiem giełdowym, czy z innych powodów śledzisz sytuację gospodarczą, przeczytaj tę książkę i dowiedz się, jak powstają oficjalne prognozy:

 • PKB i PNB,
 • zatrudnienia i bezrobocia,
 • produkcji przemysłowej i wykorzystania mocy produkcyjnych,
 • dostaw, zapasów i zamówień producentów,
 • sprzedaży i zapasów w handlu detalicznym,
 • sytuacji w budownictwie mieszkaniowym,
 • nastrojów konsumentów,
 • dochodów i wydatków osobistych,
 • inflacji.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy „Analiza fundamentalna w inwestowaniu – od czego zacząć?”.

Zobacz inne książki z analizy fundamentalnej:

Na czym właściwie zarabiają inwestorzy? – Paweł Zaremba-Śmietański [webinar]:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 opinie dla „Wskaźniki ekonomiczne. Przewodnik dla inwestora”

 1. Stan (zweryfikowany)

  Książka napisana przystępnym językiem, prosto tłumaczy zjawiska gospodarcze, ułatwia zrozumienie komentarzy analityków rynkowych i wyrobienie sobie własnego zdania.

 2. Tomek

  Ta książka to prawdziwe kompendium dla zainteresowanych danymi i wskaźnikami podawanymi w czasie sesji giełdowej. Jeśli szukasz informacji, czym jest dany wskaźnik, z czego się składa, jak na niego reagują giełdy, to książka jest stworzona dla Ciebie! Łatwym językiem autor opisał to co istotne we wskaźnikach takich jak PKB, wskaźniki bezrobocia, nastroje konsumentów itd. W moim przypadku książka pomaga mi tłumaczyć klientom i samemu sobie, jak giełdy mogą zareagować na informacje podawane w serwisach informacyjnych, które informacje są istotne, a które przechodzą bez echa. Książka zapełnia lukę na rynku, bo nie ma innej podobnej pozycji. Pomoże też przy coraz popularniejszym podejściu 'intuicyjnym’ do rynku.

Dodaj opinię