Wycena. Minipodręcznik dla inwestorów giełdowych

(2 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Onepress
ISBN: 9788324638741
Okładka: Miękka
stron: 208
Wymiary: 14 cm x 20,8 cm

56,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

„Mogę bez wahania stwierdzić, że Aswath Damodaran to najlepszy nauczyciel wyceny, jakiego kiedykolwiek spotkałem. Ta książka pomimo swych niewielkich rozmiarów zawiera mnóstwo istotnych informacji”


Michael Mauboussin,
główny strateg inwestowania, Legg Mason Capital Management
(z przedmowy)

Poznaj prawdziwą wartość swojej inwestycji

Czy wiesz, ile tak naprawdę warte są akcje firm? Czy znasz realną wartość mieszkania albo domu, które właśnie kupiłeś? Czy ta wiedza jest Ci potrzebna? Znajomość wartości akcji, obligacji czy nieruchomości pomaga podejmować bardziej świadome decyzje inwestycyjne. Wycena to proces prosty, który może opanować każdy, kto zechce poświęcić trochę czasu na gromadzenie i analizę informacji. Ta książka zawiera wartościowe wskazówki oraz techniki, które docenią zarówno inwestorzy instytucjonalni, jak i ambitni gracze indywidualni.

– Wyznaczanie wartości wewnętrznej oraz względnej.

– Wycena młodych firm i dojrzałych spółek.

– Wycena spółek rozwijających się i upadających.

– Wycena firm świadczących usługi finansowe.

– Wycena spółek cyklicznych i surowcowych.

– Wycena spółek z aktywami niematerialnymi.

Pod koniec lektury tej książki będziesz potrafił oszacować wartość każdej firmy czy spółki, których zakup rozważasz!

O autorze

Aswath Damodaran urodził się 23 września 1957 roku w Chennai, w Indiach. Jest wykładowcą w Stern School of Business na Uniwersytecie Nowojorskim. Prowadzi kursy z zakresu finansów korporacji i wyceny kapitałowej w programie MBA. Tytuł MBA oraz doktora otrzymał na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. Jego główne zainteresowania badawcze obejmują wycenę, zarządzanie portfelem i finanse przedsiębiorstw.

Ze względu na swoje doświadczenie na Wall Street zyskał pseudonim „dziekan ds. wycen”. Damodaran jest autorem tekstów naukowych z zakresu wycen, finansów przedsiębiorstw i zarządzania inwestycjami. Na rynku znany jest także jako specjalista od kompleksowych, regularnie aktualizowanych danych ułatwiających poprawne wyceny.

Publikował na łamach „Journal of Financial and Quantitative Analysis”, „Journal of Finance”, „Journal of Financial Economics” i „Review of Financial Studies”. Jest autorem trzech książek na temat wyceny („Damodaran on Valuation”, „Investment Valuation” i „The Dark Side of Valuation”) oraz finansów przedsiębiorstw (’Finanse korporacyjne. Teoria i praktyka”; „Wycena. Minipodręcznik dla inwestorów giełdowych”). Współredagował książkę na temat zarządzania inwestycjami z Peterem Bernsteinem („Investment Management”), zajmował się również filozofią inwestycyjną („Investment Philosophies”).

Jego ostatnia książka „Wycena firmy. Storytelling i liczby” została wydana w 2017 roku. Damodaran opowiada o niej w podcaście dla „The Value Perspective” – podkreśla tam kluczowe znaczenie gromadzonych danych i zarządzania nimi: „Dane utrzymują nas w dyscyplinie” oraz „Bez danych wszystko, co mamy, to bajki”.

W latach 1984–1986 był wykładowcą wizytującym na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, gdzie w 1985 roku otrzymał nagrodę Earl Cheit Outstanding Teaching Award.

Na Uniwersytecie Nowojorskim wykłada od 1986 roku. Za swoją pracę otrzymał nagrodę Stern School of Business Excellence in Teaching Award (przyznawaną przez absolwentów) w 1988, 1991, 1992, 1999, 2001 i 2007 r. Został także najmłodszym laureatem ogólnouniwersyteckiego wyróżnienia Nagrody pedagogicznej (w 1990).

W 1994 roku pismo „Business Week” uznało go za jednego z 12 najlepszych profesorów szkół biznesu w Stanach Zjednoczonych.

Damodaran cieszy się wielką popularnością i poważaniem zarówno jako nauczyciel, jak i autorytet w swojej dziedzinie.

2 opinie dla „Wycena. Minipodręcznik dla inwestorów giełdowych”

  1. Lucyna (zweryfikowany)

    Dobra książka, przystępnie napisana.

  2. Ac (zweryfikowany)

    Bardzo dobra pozycja.

Dodaj opinię