Wygrywają ci, którzy potrafią przegrywać

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Linia
ISBN: 9788366667402
Okładka: Miękka
stron: 246
Wymiary: 15 cm x 21 cm

71,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

„Nazywam się Tom Hougaard. Mam pięćdziesiąt dwa lata. Trzydzieści lat temu wyjechałem z Danii. Chciałem handlować na rynkach finansowych i chciałem to robić w Londynie. Wyobrażałem sobie, że wiem, co jest potrzebne, by zostać traderem. Miałem licencjat z ekonomii i magisterium z bankowości i finansów. Sądziłem więc, że mam wszystko, czego potrzebuję – wykształcenie, etykę pracy i miłość do giełdy. Myliłem się.

Po tym, jak zdobyłem moje uniwersyteckie tytuły, zacząłem pracować w JPMorgan Chase. Nie zostałem traderem, ale byłem blisko tego świata. Potem, przez półtora roku grałem na rynkach jako inwestor indywidualny. Przygoda ta skończyła się po osiemnastu miesiącach, ponieważ skończyły mi się pieniądze”.

Tak zaczynał autor tej książki – a potem stał się wybitnym traderem, który zwyciężył w wielu mistrzostwach spekulacji na rynkach finansowych. Swoje transakcje, w które angażuje ogromne sumy pieniędzy – i w których ogromne sumy zarabia – udostępnia na bieżąco w internecie.

Podejmowanie takiego ryzyka wymaga mistrzowskiego panowania nad własnym umysłem i emocjami. Zwyczajne myślenie prowadzi do zwyczajnych wyników. Hougaard przekonuje, że trader, który chce osiągać wyniki nadzwyczajne, musi myśleć inaczej niż wszyscy. Wyjątkowość tej książki polega na tym, że mowa w niej nie o strategiach i zarządzaniu pieniędzmi, ale o zarządzaniu umysłem.

Autor tłumaczy, że umiejętność ta jest ważniejsza od znajomości formacji i wskaźników. „Ludzie nie radzą sobie na giełdzie nie dlatego, że zbyt mało wiedzą o analizie technicznej. Nie radzą sobie, ponieważ nie rozumieją, co rynek robi z ich umysłami”.

Czytelnik znajdzie tu antidotum na zwyczajne, wadliwe myślenie o rynku oraz wskazówki, które doprowadzą go do nowego systemu przekonań umożliwiającego osiąganie wyników, o jakich nie śmiał nawet marzyć.

1 opinia dla „Wygrywają ci, którzy potrafią przegrywać”

  1. Marcin (zweryfikowany)

    Książka interesująca, napisana w humorystyczny sposób. Jedna uwaga – autor powtarza cały czas ten sam wątek przez całą książkę. Koło 200 strony zaczyna to być męczące.

Dodaj opinię