Znaczenie wolumenu

Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
ISBN: 8387014141
Okładka: miękka
stron: 200

42,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Wskaźniki stworzone przez Richarda Armsa, takie jak indeks Armsa, znany również jako TRIN, łatwość ruchu (Ease of Movement), czy equivolume, są najczęściej stosowanymi innowacjami technicznymi ostatnich lat i jednymi z najważniejszych, jakie wykorzystuje się na dzisiejszej Wall Street. Polskim analitykom i inwestorom wskaźniki te znane są choćby z programu komputerowego MetaStock, ale dopiero dzięki tej książce zyskują oni możliwość poznania ich znaczenia i sposobu interpretacji.

Wolumen jest drugim obok ceny podstawowym aspektem technicznym, służącym ocenie rynku. Dzięki narzędziom stworzonym przez Armsa dostarcza on informacji, które mają dla prognozowania zachowań rynku znaczenie równie istotne jak cena. Książka Armsa to coś więcej niż tylko omówienie szeregu wskaźników technicznych – to nowy wymiar analizy technicznej.

„Analitycy techniczni z początku niczym nie różnią się od zwykłych ludzi, a zmieniają się dopiero z biegiem czasu. Oni także zrazu wierzą, że logika i ciężka praca przyniosą zasłużoną nagrodę i że precyzyjne rozumowanie oparte na faktach zaprowadzi ich do krainy bogactwa i szczęścia. Dopiero po pewnym czasie zaczynają zdawać sobie sprawę, jeśli mają to szczęście, że logika jest zwodnicza i że droga do bogactw usłana jest ciałami tych, którzy starali się być logiczni. Prawdziwym analitykiem technicznym jest ten, kto uświadomił sobie, że rynek nie jest logiczny, lecz emocjonalny. Co więcej, sposób, by przejść cało ową drogę usłaną ciałami polega nie tyle na posługiwaniu się logiką, co na umiejętności wzniesienia się ponad nią.”
Ze wstępu autora

„Arms w elegancki sposób łączy w tej książce wiele różnych aspektów analizy wolumenu… Każdy, kto chce wiedzieć jak określać siłę rynku, powinien zapoznać z tą pracą.”

John Bollinger

„Analitycy i inwestorzy wiele skorzystają dzięki uważnej lekturze tej pracy i zastosowaniu zawartych w niej koncepcji. Książka ta stanowi podsumowanie dokonań geniuszu Richarda Armsa, laureata nagrody Market Technician Award za 1995 rok…”

Henry O. Pruden, profesor Golden Gate University,
Dyrektor Instytutu Analizy Technicznej

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Znaczenie wolumenu”