Analiza fundamentalna i inwestowanie pozycyjne. Ewolucja gracza giełdowego

(2 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Linia
ISBN: 9788363000066
Okładka: twarda
stron: 287

56,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

„Analiza fundamentalna i inwestowanie pozycyjne” to druga część trzytomowego cyklu Ewolucja gracza giełdowego. Tym razem autor pokazuje założenia inwestowania na podstawie fundamentów spółek, przy preferowanym horyzoncie inwestycji 3-5 lat.

Bulkowski przekonuje, że strategia „kup i trzymaj” jest w wielu przypadkach rozsądnym podejściem do inwestowania w akcje, pod warunkiem, że nieco zmodyfikujemy do niej podejście. Jak sam pisze „zbadaj spółkę, kup jej akcje i trzymaj je, aż zrealizują cały swój potencjał. A potem sprzedaj.”

Według Bulkowskiego akcje wybrane jako długoterminowe inwestycje powinny stanowić rdzeń portfela. Dzięki temu inwestor może posiadać coś w rodzaju psychicznej poduszki amortyzującej wstrząsy związane z codziennymi wzlotami i upadkami. Analiza techniczna jest użyteczna do wyboru akcji, którymi handlujemy w krótkim terminie. Ocena fundamentalna przydaje się, gdy poszukujemy kandydatów z długoterminowym potencjałem.

Jak zawsze u Bulkowskiego, wszelkie oceny i zaproponowane strategie powiązane są z licznymi rankingami i statystykami dotyczącymi zachowania akcji. W tym wypadku autor koncentruje się na tym, jak zachowują się akcje o niskiej, średniej i wysokiej kapitalizacji. Czy większy potencjał mają te o niskiej wartości księgowej, czy nie. A może połączyć obserwację tego wskaźnika z oceną przepływów gotówkowych, wielkością dywidend, czy jeszcze innymi parametrami.

Naturalnie sam wybór spółki to nie wszystko, ważne są jeszcze zasady dotyczące tego kiedy kupić i w jaki sposób zakończyć daną inwestycję. Autor podaje mnóstwo przykładów z własnej historii.

Zobacz inne książki z analizy fundamentalnej:

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”:

Spis treści

Wstęp

Rozdział 1. Strategia „kup i trzymaj”
Rozdział 2. Wybór spółek
Rozdział 3. Wartość księgowa
Rozdział 4. Wydatki inwestycyjne
Rozdział 5. Rachunek przepływów pieniężnych
Rozdział 6. Dywidendy
Rozdział 7. Zadłużenie długoterminowe
Rozdział 8. Wskaźnik Cena/Zysk
Rozdział 9. Wskaźnik Cena/Sprzedaż
Rozdział 10. Stopa zwrotu z kapitału własnego
Rozdział 11. Liczba akcji w obrocie
Rozdział 12. Analiza fundamentalna – podsumowanie
Rozdział 13. Jak podwoić swoje pieniądze
Rozdział 14. Jak znaleźć spółkę, które rosną dziesięciokrotnie
Rozdział 15. Jak grać spółkami z potencjałem dziesięciokrotnego wzrostu
Rozdział 16. Jak zamykać inwestycje typu „kup i trzymaj”
Rozdział 17. Moje narzędzia fundamentalne
Rozdział 18. Wprowadzenie do inwestowania pozycyjnego
Rozdział 19. Podstawy inwestowania pozycyjnego
Rozdział 20. Dziesięć kryteriów skuteczności formacji
Rozdział 21. Trzy udane transakcje i pogrzeb
Rozdział 22. Czego robić nie należy, czyli trzy złe transakcje

Fragment książki

Pobierz fragment książki: rozdział 2 „Wybór spółek”

2 opinie dla „Analiza fundamentalna i inwestowanie pozycyjne. Ewolucja gracza giełdowego”

 1. Dominik

  Książka napisanie w sposób łatwy, opisująca wskaźniki, na które wg autora warto zwrócić uwagę podczas wyboru spółki pod inwestycję. Jest przeznaczona dla inwestorów chcących inwestować średnio lub długoterminowo. Podaje jednak przykłady, w jaki sposób reagować na pojawiające się komunikaty spółek. Przykładowo, gdy pojawia się komunikat dotyczący zmniejszenia lub wstrzymania dywidendy. Książka, moim zdaniem, jest dobra. Skupia się jednak na rynku amerykańskim. Wiedza zdobyta z książki na pewno przyda się do inwestowania na rynku Polskim, lecz nie przekładałbym jej „jeden do jeden”.

 2. Marek

  Książka dotykająca tematyki rzadziej poruszanej – analizy fundamentalnej. Podczas gdy jest masa podręczników na temat analizy technicznej czy daytradingu, ta omawia zdroworozsądkowe sposoby oceny spółek, w które zamierzamy zainwestować w terminie 1-3 lat.
  Napisana jest lekko i przejrzyście. Składowe rozdziałów układają się w logiczną całość i objaśniają każdy z elementów analizy fundamentalnej do poziomu wystarczającego, by sprawnie się nimi posługiwać.
  Autor do każdej tezy podaje swoje wyniki badań lub innych autorów. Z mojej strony brakuje jednak odnośnika (np. Linku) do zbioru tych wszystkich danych, na których pracował, ale może to już jest bardziej moje wyłączenie zawodowe.
  Książka zdecydowanie dla osób nie zainteresowanych krótkoterminowymi inwestycjami, a chcącymi inwestować w dłuższym terminie.

Dodaj opinię