Ariel Durant

Ariel Durant urodziła się jako Czaja (Ida) Kaufman w Prusakowie (ówczesnym Cesarstwie Rosyjskim, obecnie Ukrainie). Była córką żydowskich rodziców Ethel Appel Kaufman i Josepha Kaufmana. Rodzina wyemigrowała w 1900 roku do Stanów, zatrzymując się po drodze na parę miesięcy w Londynie.

Swojego przyszłego męża, i nauczyciela, Willa Duranta poznała, będąc uczennicą w Ferrer Modern School w Nowym Jorku. To właśnie Will zaczął ją nazywać imieniem Ariel, które później przyjęła oficjalnie. Ślub odbył się 31 października 1913 roku w Ratuszu w Nowym Jorku, na który to 15-letnia Ariel przybyła z dzielnicy Harlem na wrotkach.

Była błyskotliwą rozmówczynią, rozwijała swój intelekt pod przewodnictwem męża, którego nazywała „nauczycielem, kochankiem, mentorem i przyjacielem”. Była dla niego ucieleśnieniem samego życia; kochająca zabawę, kontrowersyjna, nieobawiająca się wyrazić swoich opinii, orędowniczka praw kobiet.

Kariera pisarska Ariel była ściśle powiązana z działaniami jej męża i chociaż brała udział w pisaniu każdego tomu „The Story of Civilization”, Ariel Durant nie była formalnie uznana za współpracownicę Willa Duranta aż do 1961 roku, kiedy to opublikowali siódmy tom” The Age of Reason Begins”.

Durantowie napisali wiele tekstów, jednakże ich największym dziełem pozostaje „The Story of Civilization”. Ariel i Will Durantowie poświęcili ponad pięćdziesiąt lat na stworzenie tego jedenastotomowego zbioru, który reprezentuje najbardziej wszechstronną w naszych czasach próbę ogarnięcia rozległej panoramy historii i kultury człowieka. Sami autorzy nazwali to zwyczajnie „integralną historią”, a ich celem było napisanie „biografii” cywilizacji.

Za swoje osiągnięcia Durantowie otrzymali nagrodę Pulitzera w 1968 roku oraz Prezydencki Medal Wolności w 1977 roku z rąk Geralda Forda. Ariel została ogłoszona Kobietą Roku przez miasto Los Angeles. Jej opinie na temat historii, filozofii i kwestii społecznych, takich jak wyzwolenie kobiet i edukacja, zostały pozytywnie przyjęte zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn na całym świecie.

Zmarła dwa tygodnie przed mężem, w 1981 roku. Durantowie zostali pochowani w Los Angeles na cmentarzu Westwood Village Memorial Park.

Liczba produktów: 1