Will Durant

Will Durant był jednym z najbardziej utalentowanych stylistów prozy XX wieku, amerykański pisarz, historyk i filozof. Urodził się 5 listopada 1885 roku w North Adams, Massachusetts. Jego rodzice Joseph Durant i Mary Allard byli katolickimi emigrantami o korzeniach francusko-kanadyjskich.

Will Duran był absolwentem St. Peter’s Collage w New Jersey. Swoją karierę rozpoczął od wykładania języka francuskiego i łaciny w Seton Hall University in South Orange w New Jersey. W 1913 roku, kiedy pracował w Ferrer Modern School w Nowym Jorku, Durant poślubił jedną ze swoich uczennic, Adę Kaufman, którą nazywał Ariel (później przyjęła to imię oficjalnie).

Kariera pisarska Willa Duranta rozpoczęła się wraz z publikacją „Philosophy and the Social Problem” (1917). Jednak prawdziwym przełomem w życiu autora okazała się jego druga książka, „The Story of Philosophy” (1926), która sprzedała się w ponad dwóch milionach egzemplarzy w mniej niż trzy dekady i została przetłumaczona na kilka języków. Pozwoliło to uzyskać małżeństwu pisarskiemu niezależność finansową, podróżować po świecie i całkowicie poświęcić czas na tworzenie nowych utworów.

Pomimo licznych dzieł w karierze autora jego niepodważalnym opus magnum pozostaje jedenastotomowe dzieło „The Story of Civilization”, nad którym Will i Ariel Durant spędzili ponad pięćdziesiąt lat. Starali się w nim stworzyć coś, co sami nazwali „integralną historią”. Ich celem było napisanie „biografii” cywilizacji, obejmującej nie tylko zwykłe wojny, politykę, biografię wielkości i nikczemności, ale także kulturę, sztukę, filozofię, religię oraz tworzenie globalnych mediów. Za swoje osiągnięcia Durantowie otrzymali nagrodę Pulitzera w 1968 roku oraz Prezydencki Medal Wolności w 1977 roku.

Mając niezrównany wgląd w kondycję ludzką, Durant udostępnił swoją rozległą wiedzę, aby wpłynąć na największe problemy ludzkości, udowadniając, że historia nie jest (jak twierdzili niektórzy) bezsensowna, ale sama w sobie jest mapą ludzkiego charakteru. Durant pozostaje najlepszym wychowawcom i przewodnikiem po obecnych dolegliwościach naszych czasów.

Współcześnie nowe prezentacje pism Duranta (takie jak „Heroes of History” i „The Greatest Minds And Ideas Of All time”) nadal przemawiają do uczniów, nauczycieli, rodziców, dzieci, dziennikarzy, biznesmenów, intelektualistów i wszystkich, którzy łakną głębszego sensu istnienia oraz bardziej cywilizowanego podejścia do życia.

Will Durant umarł w wieku 96 lat, 7 listopada 1981 roku w Los Angeles, dwa tygodnie po śmierci swojej żony. Jego książki sprzedały się w milionach egzemplarzy, a ich wpływ i spostrzeżenia są dziś ważniejsze niż w jakimkolwiek innym momencie naszej historii.

Liczba produktów: 1