Czarny łabędź

(2 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 9788382020144
Okładka: miękka
stron: 698
Wymiary: 14,5 cm x 21,5 cm

45,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Najbardziej prorocza książka XXI wieku!

Co łączy wynalazek wynalazek koła, zagładę Pompejów, krach na Wall Street, Harry’ego Pottera i Internet? Dlaczego wszyscy prognostycy są oszustami? Co miłośnicy Katarzyny Wielkiej mogą nam powiedzieć o prawdopodobieństwie? Dlaczego nigdy nie powinieneś gonić ruszającego pociągu ani wierzyć codziennym gazetom?

Bestsellerowa książka Nassima Nicholasa Taleba analizuje zjawisko Czarnych Łabędzi: niespodziewanych wydarzeń, które spadają na nas nagle i odciskają ogromne piętno na naszym życiu. Czy to będzie wybuch I wojny światowej, dojście Hitlera do władzy, zamachy z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku, kryzys finansowy 2008 roku czy aktualna pandemia koronawirusa Covid-19, wydarzenia te całkowicie zmieniają podstawy naszego życia. Ich wpływ na los świata jest ogromny, ale są niemożliwe do przewidzenia, dopiero po ich wystąpieniu staramy się je zracjonalizować.

„Połączenie niskiej przewidywalności i znacznych skutków dla otaczającej rzeczywistości czyni Czarnego Łabędzia wielką zagadką” – pisze Nassim Nicholas Taleb. I proponuje czytelnikowi rozwiązanie tej zagadki. Jego książka to niezmiernie ważna lektura dla wszystkich, którzy chcą żyć świadomie w dzisiejszym, pełnym niepewności i niebezpieczeństw, szybko zmieniającym się świecie.

Ponad 3 mln sprzedanych egzemplarzy na świecie.
Przetłumaczona na 33 języki!

Prof. dr hab. Piotr Zielonka o książkach „Giełda i psychologia” oraz „Punkt odniesienia”:

Recenzje ekspertów

„Czarny Łabędź” zmienił mój pogląd na to, jak działa świat.

Daniel Kahneman

2 opinie dla „Czarny łabędź”

  1. Ts

    Warto, człowiek z pewnych spraw nie zdaje sobie sprawy. Ta książka to uświadamia.

  2. Arkadiusz

    Warto, aby przeczytał nie tylko inwestor giełdowy (lub ten, co się za takiego miewa ;).

Dodaj opinię