Determinaty rozwoju rynku akcji NewConnect

Kategoria: ,
Wydawnictwo: CeDeWu
ISBN: 9788375562125
Okładka: miękka
stron: 224
Wymiary: 16 cm x 23 cm

56,90 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

W połowie lat 90. XX wieku i w pierwszej dekadzie XXI wieku zaobserwowano w różnych krajach oraz systemach finansowych trwałe zjawisko formowania przez giełdy papierów wartościowych alternatywnych systemów obrotu akcjami (ASO), co należy powiązać z równolegle zachodzącymi procesami rozwoju sektora przedsiębiorstw nowych technologii oraz dążeniem do ograniczania luki kapitałowej w obszarze finansowania małych i średnich przedsiębiorstw oraz jednostek znajdujących się w fazie start-up.

W tendencje zmian obserwowanych na rynkach kapitałowych wpisało się również uruchomienie w dniu 30 sierpnia 2007 r. przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie alternatywnego systemu obrotu akcjami o nazwie NewConnect. Niniejsza praca jest próbą rzeczowej oceny funkcjonowania wspominanego rynku od momentu jego utworzenia do końca roku 2015.

Autor niniejszej publikacji postawił sobie za cel:
–  analizę i ocenę funkcjonowania rynku NewConnect w latach 2007-2015,
–  weryfikację założeń organizatora ASO, które towarzyszyły mu podczas tworzenia rynku NewConnect,
–  analizę uregulowań prawnych i organizacyjnych rynku NewConnect,
–  identyfikację czynników, które wpłynęły na rozwój rynku NewConnect w latach 2007-2015.

Książka „Determinanty rozwoju rynku akcji NewConnect” stanowi uzupełnienie luki wiedzy widocznej w dotychczasowych, nielicznych publikacjach naukowych, poświęconych problematyce funkcjonowania rynku NewConnect oraz wskazuje kluczowe determinanty jego rozwoju, wyodrębnione na podstawie rozstrzygnięć empirycznych. Z praktycznego punktu widzenia informuje zaś, na jakie czynniki kształtujące rozwój rynków tego typu powinni zwracać szczególną uwagę inwestorzy, emitenci, a przede wszystkim instytucje organizujące, prowadzące i nadzorujące alternatywne systemy obrotu aktywami finansowymi.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Determinaty rozwoju rynku akcji NewConnect”