Finanse przedsiębiorstw

Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 9788326432347
Okładka: miękka
stron: 204
Wymiary: 17,6 cm x 25 cm

44,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

W książce omówiona najważniejsze kwestie związane z zarządzaniem finansami przedsiębiorstwa, zgodnie z zasadami obowiązującymi obecnie w Unii Europejskiej . Zaletą opracowania jest pokazanie wzajemnych powiązań między podejmowanymi decyzjami finansowymi oraz zwrócenie uwagi na logikę zdarzeń finansowych w gospodarce rynkowej. Dzięki tej publikacji czytelnik zyska podstawy do kształtowania praktycznych umiejętności zarządzania finansami przedsiębiorstwa.

Szczegółowo omówiono tu następujące zagadnienia:

– zasady planowania finansowego w przedsiębiorstwie,

– zdywersyfikowane źródła finansowania,

– metody badania i oceny sytuacji finansowej przedsiębiorstwa,

– alternatywne źródła finansowania i znaczenie amortyzacji,

– warunki uzyskiwania kredytu bankowego oraz badanie wiarygodności i zdolności kredytowej,

– wpływ agencji ratingowych na globalne rynki finansowe.

Adresaci:

Publikacja przeznaczona jest nie tylko dla studentów kierunków ekonomicznych, ale także praktyków gospodarczych. Oprócz wiedzy teoretycznej zawiera przykłady i wyliczenia stanowiące dużą pomoc dla menedżerów pragnących poznać praktyczną stronę finansów.

Recenzje ekspertów

Książka stanowi aktualne ujęcie najważniejszych kwestii związanych z zarządzaniem finansami przedsiębiorstw. Uwzględnia regulacje i zasady obowiązujące w finansowaniu przedsiębiorstw Unii Europejskiej, co ma istotne znaczenie dla firm prowadzących działalność handlową na terenie krajów członkowskich UE. Na wysoką wartość merytoryczną książki ma wpływ także to, że autor wykorzystuje w niej swoje długoletnie doświadczenie w kierowaniu przedsiębiorstwami w Polsce i w Niemczech.

Leokadia Oręziak

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Finanse przedsiębiorstw”