Liczby Fibonacciego na giełdzie

(1 opinia klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: WIG PRESS
ISBN: 8387014001
Okładka: miękka
stron: 160

36,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Autor książki jest specjalistą od projektowania programów komputerowych, służących wspomaganiu decyzji inwestycyjnych na rynkach finansowych. Swoje bogate doświadczenia wykorzystał do stworzenia jedynej w swoim rodzaju metody, łączącej fenomen liczb Fibonacciego z dyscypliną zautomatyzowanych systemów inwestycyjnych. Książka uczy nie tylko prognozowania punktów zwrotnych, ale również podejmowania właściwych decyzji, gdy punkt taki zostanie już zlokalizowany – co w praktyce bywa trudniejsze od samej prognozy.

Koncepcja Fischera przedstawiana w tej książce jest próbą wykorzystania liczb Fibonacciego do stworzenia metody prognozowania zachowań rynku i dokonywania transakcji, która łączy w sobie aspekt ceny i czasu. „ę zastąpienie podejścia elliottowskiego badaniem opartym wyłącznie na ciągu Fibonacciego bez zwracania uwagi na porządek fal” – pisze autor wskazując, że współczynnik Fibonacciego jest stały, podczas gdy porządek fal bywa mylący. Fischer stwierdza, nie bez racji, że teoria Elliotta pozostawia zbyt wiele miejsca dla dowolnych interpretacji, w związku z czym chce stworzyć koncepcję opartą o jasno określone reguły, pozwalającą na zautomatyzowanie transakcji.

Metoda proponowana przez Fischera pozwala:

– obliczać i prognozować punkty zwrotne na rynkach
– analizować cykle gospodarcze
– ustalać jednoznaczne reguły dokonywania transakcji

Recenzja:

Pozycja ta ukazuje „magiczne” liczby, które mają ogromny wpływ na zachowania graczy na rynku finansowym. Są one istotne i pomocne przy metodach analizy i prognozowania wielkości ruchów cenowych jak i ich długości w czasie.
Książka ta zwraca również uwagę na strategie, jakie mogą obierać uczestnicy rynku, zwłaszcza jeżeli chodzi o transakcje realizowane w realiach polskiej giełdy.
Poznanie własności liczb Fibonacciego może dać inwestorom spore korzyści w postaci zysku, jak i uświadomienia wartości swoich strategii inwestycyjnych.

Agata Gabler-Śliwa

1 opinia dla „Liczby Fibonacciego na giełdzie”

  1. Filip

    Wszystkie zagadnienia poruszane w książce odnoszą się do współczynników Fibonacciego i teorii fal Elliotta. Książkę się szybko i łatwo czyta, a z wprowadzeniem wiedzy do tradingu nie ma problemu. Systematyzuje wiedzę nt korekt, ustawiana SL, TP, oznaczenia fal i wyszukiwania potencjalnych wejść w pozycję.

Dodaj opinię