Matematyk gra na giełdzie

(2 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: CeDeWu
stron: 219
Wymiary: 14x21cm

36,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Ta książka nie zawiera tabel, wykresów, ani tym bardziej matematycznych dowodów. Zamiast tego opisuje przykłady z życia codziennego, opowiada anegdoty, itp. W tej przyjaznej formie Autor pokazuje błędy i naiwności towarzyszące inwestorom giełdowym, a także ich doradcom. Argumentacja odwołuje się do logiki i do zdrowego rozsądku, czasami do psychologii. Zamiast powtarzania celnych opisów Paulosa, przywołam nadzwyczaj silną skłonność charakteryzującą nie tylko inwestorów, ale znakomitą większości ludzi. Polega ona na gotowości do natychmiastowego formułowania prawidłowości występujących w świecie.

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”

2 opinie dla „Matematyk gra na giełdzie”

  1. Em

    Świetna książka. Zamiast przedstawić „ten najlepszy” cudowny sposób na zarabianie na giełdzie, zmusza czytelnika do refleksji oraz uczy logicznego myślenia.

  2. Andy

    Miałem duże oczekiwania wobec tej książki. Okazała się jednak wielkim rozczarowaniem. Autor z uporem maniaka chaotycznie rozwodzi się nad różnymi teoriami używając skomplikowanych pojęć i wzorów, które czytelnika doprowadzają do szewskiej pasji. W całej pracy używa zdań wielokrotnie złożonych i niezrozumiałych. Swoim zachowaniem przypomina Kowalskiego z „Pingwinów z Madagaskaru”, którego nikt nie potrafi zrozumieć, gdy ten używa swojego naukowego języka. Może dla autora to frajda, ale dla czytelnika udręka. Zdecydowanie odradzam zakupu tej książki- sam przeczytałem ją z „musu”. Tragedia…

Dodaj opinię