Pakiet – Najważniejsza rzecz + Inteligentny inwestor

(1 opinia klienta)
Kategoria:

155,70 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Najważniejsza rzecz

Howard Marks

Wydawnictwo: Maklerska.pl
ISBN: 9788395118364
Okładka: zintegrowana
Ilość stron: 250
Wymiary: 15,5 cm x 23 cm

Opis książki:
Najważniejsza rzecz jest świetną propozycją dla osób zainteresowanych rynkiem akcyjnym oraz dłużnym w średnio – i długoterminowym horyzoncie czasowym. Obok Inteligentnego inwestora stanowi podstawowe źródło wiedzy dla osób skoncentrowanych na odpowiedzialnym i bezpiecznym inwestowaniu w wartość.

Howard Marks słynie z błyskotliwych listów skierowanych do swoich klientów. Wykorzystując je w książce, przedstawia swoje podejście inwestycyjne, które bazuje na cykliczności rynków, relacji ceny rynkowej do wartości wewnętrznej oraz identyfikacji i świadomej akceptacji poszczególnych ryzyk. Wymienia 20 najważniejszych rzeczy w inwestowaniu i omawia między innymi takie elementy jak: koncepcję myślenia drugiego poziomu, podejście kontrariańskie czy inwestowanie defensywne.

— —

Na rynku finansowym istnieje mnóstwo książek, które w sposób kompleksowy przedstawiają ideę skutecznego inwestowania. Większość z nich koncentruje się na metodzie, prezentując czytelnikowi masę skomplikowanych wykresów, z których ma wynikać, kiedy należy zawrzeć transakcję i jak właściwie ustalić stop lossa. Ta książka jest jednak o ludzkich emocjach, o psychologii inwestowania, o fundamentalnych zasadach inwestora giełdowego, czyli – jak sam tytuł książki wskazuje – o rzeczach najważniejszych.

Ta książka jest znakomita, ale docenią ją przede wszystkim doświadczeni inwestorzy, szczególnie ci, którzy choć raz na rynku zbankrutowali i wiedzą, że metoda nie jest najważniejsza. A co jest? Wszystko to, co zostało spisane w Najważniejszej rzeczy Marksa. „To jest rzadkość – naprawdę pożyteczna książka”, napisał Warren Buffett, i to powinno starczyć za najlepszą rekomendację.

Michał Masłowski, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Recenzja Doradca.tv:

Inteligentny inwestor

Benjamin Graham

Wydawnictwo: Studio Emka
ISBN: 9788388931895
Okładka: twarda z obwolutą
Ilość stron: 535

Opis książki:
Klasyczny tekst z adnotacjami uwspółcześniającymi ponadczasową wiedzę Grahama o inwestowaniu. Najznakomitszy doradca inwestycyjny dwudziestego wieku, Benjamin Graham, uczył i inspirował ludzi na całym świecie. Jego filozofia „inwestowania wartościowego”, które chroni inwestorów przed podstawowymi błędami i uczy ich stosowania długofalowych strategii, od chwili pierwszego wydania uczyniła z „Inteligentnego inwestora” prawdziwą biblię giełdy papierów wartościowych.
Rozwój giełdy przez wiele lat potwierdzał mądrość strategii Grahama. Wydanie poprawione zachowuje integralność oryginalnego jego tekstu, a jednocześnie dodaje aktualne komentarze uznanego dziennikarza finansowego, Jasona Zweiga. Wnoszą spojrzenie z punktu widzenia współczesnego rynku, ukazują zbieżności pomiędzy przykładami podawanymi przez Grahama a nagłówkami obecnie wydawanych gazet finansowych. Pozwalają Czytelnikom głębiej zrozumieć, w jaki sposób stosować reguły Grahama.
Obecne wydanie „Inteligentnego inwestora” to najważniejsza książka, jaką kiedykolwiek przeczytasz o osiąganiu zamierzonych celów finansowych. Jasno przedstawia podstawy, niezwykle skutecznego i popularnego podejścia do inwestowania.

Recenzja Marcina Tuszkiewicza:

O autorze

Benjamin Graham, urodzony jako Benjamin Grossbaum (1894 – 1976), jest uważany za „ojca inwestowania w wartość”. Urodzony w Wielkiej Brytanii Graham zrewolucjonizował postrzeganie i metody inwestycji swoją przełomową pracą na temat oceny dynamiki rynku giełdowego.

Był nie tylko renomowanym inwestorem, ale także wykładowcą, badaczem papierów wartościowych.

Graham zdefiniował dwie grupy inwestorów giełdowych. W jego opinii pierwszą grupą są inwestorzy aktywni, czyli ci, którzy regularnie angażują swój czas i wysiłek w podejmowanie jak najlepszych decyzji inwestycyjnych. Drugą grupę określił jako inwestorów pasywnych. Według Grahama inwestorzy bierni, np. lekarze czy prawnicy, wolą pozostawić decyzje inwestycyjne profesjonalistom lub zautomatyzowanym systemom.

Benjamin Graham zwrócił również uwagę na istotny podział między spekulacją a inwestowaniem. Według niego spekulacja polegała na osiąganiu dochodu poprzez wzrost cen papierów wartościowych, podczas gdy inwestowanie jest nastawione na wzrost wartości wewnętrznej spółki w określonej perspektywie czasowej. Warto podkreślić, że Graham przetrwał trudności inwestycyjne podczas „czarnego czwartku” w 1929 roku. Był także mentorem i nauczycielem samego Warrena Buffetta..

Jest również autorem bestsellerowej giełdowej pozycji „Inteligentny inwestor. Najlepsza książka o inwestowaniu wartościowym”, określanej jako biblia inwestowania w wartość, oraz innej lektury, która od lat cieszy się wielką popularnością: „Security Analysis”. Obie pozycje stały się klasyką stanowiącą podstawę dla wielu strategii inwestycyjnych stosowanych na całym świecie.

Amerykański inwestor oraz autor kilku książek poświęconych inwestowaniu. Jest prezesem funduszu Oaktree Capital Management, firmy inwestycyjnej zarządzającej aktywami o wartości 122 miliardów dolarów. W 2017 roku zajął 374 miejsce wśród najbogatszych Amerykanów w rankingu magazynu „Forbes”. Jego majątek oszacowano wówczas na 1,91 miliarda dolarów.

Marks ukończył studia licencjackie z finansów w Wharton School w Filadelfii, tytuł magistra z księgowości i marketingu obronił na uniwersytecie w Chicago. Posiada również tytuł MBA w dziedzinie rachunkowości i marketingu, który uzyskał na Booth School of Business na University of Chicago.

W środowisku inwestycyjnym Howard Marks znany jest z publikowania tzw. „Oaktree memos”, czyli listów, w których szczegółowo opisuje strategie inwestycyjne oraz wyjaśnia zawiłości funkcjonowania gospodarki. Warren Buffett powiedział kiedyś, że jeżeli widzi na swojej skrzynce e-mail od Howarda Marksa to jest to pierwsza rzecz, którą czyta.

Kiedyś Marks zauważył, że za każdym razem, gdy był pytany o to, czym jest „najważniejsza rzecz” w inwestowaniu, wskazywał na inną kwestię. Pewnego razu, rozgoryczony tym faktem, postanowił spisać je wszystkie. Po podliczeniu wyszło ich aż 20! Tak powstała publikacja „Najważniejsza rzecz”, w której zwraca uwagę m.in. na koncepcję myślenia drugiego poziomu, podejście kontrariańskie, cykliczność rynków, skupia się także na inwestowaniu defensywnym.

W swojej pracy Howard Marks koncentruje się głównie na zarządzaniu ryzykiem. Sugeruje, aby przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji zapytać siebie: czy bardziej boję się utraty kapitału, czy raczej utraty okazji. Jego zdaniem ważne jest również, aby nigdy nie zakładać, że dane wydarzenie może być pewne, ale aby przyjąć, że wachlarz scenariuszy rozwoju danej sytuacji jest znacznie szerszy, niż nam się wydaje.

Fragment książki

Fragmenty książki „Najważniejsza rzecz”:

Odsłuchaj fragment książki dotyczący identyfikacji i unikania pułapek związanych z błędną oceną sytuacji rynkowej. Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formie mp3:

Listen to „Giełda, biznes, inwestowanie – maklerska” on Spreaker.

Pobierz fragment książki w formacie .pdf: rozdział 18 „Unikanie pułapek”

Pobierz fragment książki w formacie .epub.
Pobierz fragment książki w formacie .mobi.

1 opinia dla „Pakiet – Najważniejsza rzecz + Inteligentny inwestor”

  1. Marcin

    Świetny zestaw.

Dodaj opinię