Pakiet – Najważniejsza rzecz + Zwykłe akcje, niezwykłe zyski

(2 opinie klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Maklerska.pl

169,10 

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Najważniejsza rzecz, Howard Marks

Wydawnictwo: Maklerska.pl
ISBN: 9788395118364
Okładka: zintegrowana
Ilość stron: 250
Wymiary: 15,5 cm x 23 cm

Opis książki:
Najważniejsza rzecz jest świetną propozycją dla osób zainteresowanych rynkiem akcyjnym oraz dłużnym w średnio – i długoterminowym horyzoncie czasowym. Obok Inteligentnego inwestora stanowi podstawowe źródło wiedzy dla osób skoncentrowanych na odpowiedzialnym i bezpiecznym inwestowaniu w wartość.

Howard Marks słynie z błyskotliwych listów skierowanych do swoich klientów. Wykorzystując je w książce, przedstawia swoje podejście inwestycyjne, które bazuje na cykliczności rynków, relacji ceny rynkowej do wartości wewnętrznej oraz identyfikacji i świadomej akceptacji poszczególnych ryzyk. Wymienia 20 najważniejszych rzeczy w inwestowaniu i omawia między innymi takie elementy jak: koncepcję myślenia drugiego poziomu, podejście kontrariańskie czy inwestowanie defensywne.

— —

Na rynku finansowym istnieje mnóstwo książek, które w sposób kompleksowy przedstawiają ideę skutecznego inwestowania. Większość z nich koncentruje się na metodzie, prezentując czytelnikowi masę skomplikowanych wykresów, z których ma wynikać, kiedy należy zawrzeć transakcję i jak właściwie ustalić stop lossa. Ta książka jest jednak o ludzkich emocjach, o psychologii inwestowania, o fundamentalnych zasadach inwestora giełdowego, czyli – jak sam tytuł książki wskazuje – o rzeczach najważniejszych.

Ta książka jest znakomita, ale docenią ją przede wszystkim doświadczeni inwestorzy, szczególnie ci, którzy choć raz na rynku zbankrutowali i wiedzą, że metoda nie jest najważniejsza. A co jest? Wszystko to, co zostało spisane w Najważniejszej rzeczy Marksa. „To jest rzadkość – naprawdę pożyteczna książka”, napisał Warren Buffett, i to powinno starczyć za najlepszą rekomendację.

Michał Masłowski, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych

Recenzja Doradca.tv:

Zwykłe akcje, niezwykłe zyski, Philip A. Fisher

Wydawnictwo: Maklerska.pl
ISBN: 9788395118371
Okładka: zintegrowana
Ilość stron: 356
Wymiary: 15,8 cm x 23,3 cm

Opis książki:
„Zwykłe akcje, niezwykłe zyski” to jedna z najważniejszych pozycji dotyczących inwestowania w wartość oraz w spółki wzrostowe. O skali jej popularności świadczy fakt, że była to jedna z pierwszych książek o inwestowaniu, które znalazły się na liście bestsellerów „New York Timesa”, i trafiła do rąk wielu tysięcy inwestorów na całym świecie. Wielokrotnie była polecana przez Warrena Buffetta, który pod jej wpływem nie tylko spotkał się z autorem, ale i z czasem zmienił swoją filozofię inwestycyjną. Przestał szukać tanich spółek, a zaczął inwestować w wybitne przedsiębiorstwa z dużym potencjałem do dalszych wzrostów.

Choć książka ta została napisana ponad 50 lat temu, to prezentuje aktualne i praktyczne podejście do biznesu oraz inwestycji. Jej autor, Philip A. Fisher, jest jednym z najbardziej znanych amerykańskich inwestorów. W książce porusza wiele praktycznych tematów. Kiedy kupować akcje, a kiedy je sprzedawać; jak odróżnić wspaniałe spółki od przeciętnych; kiedy unikać tłumu, a kiedy za nim podążać; po co czytać raporty finansowe i czego w nich szukać; w jakich przypadkach skupić się na analizie danych, a w jakich zaufać swojej intuicji.

Każdy inwestor znajdzie w tej książce wiele koncepcji, które może z powodzeniem zastosować, inwestując na polskiej giełdzie. Dla tych, którzy szukają wartości w spółkach oraz akcji mających duży potencjał, jest to lektura absolutnie obowiązkowa.

Przemysław Gerschmann, redaktor naczelny „Equity Magazine”

Po przeczytaniu „Zwykłych akcji, niezwykłych zysków” próbowałem skontaktować się z Philem Fisherem. Kiedy go w końcu spotkałem, zrobił na mnie równie silne wrażenie, jak wcześniej jego pomysły. Korzystanie z technik proponowanych przez Phila umożliwia dogłębne zrozumienie zasad funkcjonowania danego biznesu i pozwala na inteligentne angażowanie się w określone inwestycje.
Warren Buffett

Choć Philip Fisher nie jest znany szerszej publiczności, rzadko udzielał wywiadów i pracował dla niewielu klientów, jego prace są czytane i studiowane przez większość wnikliwych specjalistów z zakresu inwestycji – każdy zyska (podobnie jak Warren Buffett) na analizowaniu zasad inwestowania proponowanych przez Fishera.
James W. Michaels, redaktor magazynu „Forbes”

Cały mój egzemplarz Zwykłych akcji, niezwykłych zysków jest pełen podkreśleń i komentarzy umieszczanych na marginesach.
John Train, autor Dance of the Money Bees

O autorze

Amerykański inwestor oraz autor kilku książek poświęconych inwestowaniu. Jest prezesem funduszu Oaktree Capital Management, firmy inwestycyjnej zarządzającej aktywami o wartości 122 miliardów dolarów. W 2017 roku zajął 374 miejsce wśród najbogatszych Amerykanów w rankingu magazynu „Forbes”. Jego majątek oszacowano wówczas na 1,91 miliarda dolarów.

Marks ukończył studia licencjackie z finansów w Wharton School w Filadelfii, tytuł magistra z księgowości i marketingu obronił na uniwersytecie w Chicago. Posiada również tytuł MBA w dziedzinie rachunkowości i marketingu, który uzyskał na Booth School of Business na University of Chicago.

W środowisku inwestycyjnym Howard Marks znany jest z publikowania tzw. „Oaktree memos”, czyli listów, w których szczegółowo opisuje strategie inwestycyjne oraz wyjaśnia zawiłości funkcjonowania gospodarki. Warren Buffett powiedział kiedyś, że jeżeli widzi na swojej skrzynce e-mail od Howarda Marksa to jest to pierwsza rzecz, którą czyta.

Kiedyś Marks zauważył, że za każdym razem, gdy był pytany o to, czym jest „najważniejsza rzecz” w inwestowaniu, wskazywał na inną kwestię. Pewnego razu, rozgoryczony tym faktem, postanowił spisać je wszystkie. Po podliczeniu wyszło ich aż 20! Tak powstała publikacja „Najważniejsza rzecz”, w której zwraca uwagę m.in. na koncepcję myślenia drugiego poziomu, podejście kontrariańskie, cykliczność rynków, skupia się także na inwestowaniu defensywnym.

W swojej pracy Howard Marks koncentruje się głównie na zarządzaniu ryzykiem. Sugeruje, aby przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji zapytać siebie: czy bardziej boję się utraty kapitału, czy raczej utraty okazji. Jego zdaniem ważne jest również, aby nigdy nie zakładać, że dane wydarzenie może być pewne, ale aby przyjąć, że wachlarz scenariuszy rozwoju danej sytuacji jest znacznie szerszy, niż nam się wydaje.

Amerykański inwestor giełdowy żyjący w latach 1907-2004. Okrzyknięty przez Morningstar jednym z największych inwestorów wszech czasów. Autor czterech książek, z których największą popularnością cieszy się polecana przez Warrena Buffetta publikacja „Zwykłe akcje, niezwykłe zyski”.

Fisher swoją karierę rozpoczął w 1928 roku. Wówczas porzucił Stanford Graduate School of Business, aby podjąć pracę jako analityk papierów wartościowych w Anglo-London Bank w San Francisco. W 1931 roku założył własną firmę Fisher & Co. zajmującą się zarządzaniem pieniędzmi. Prowadził ją aż do 1991 roku, kiedy w wieku 91 lat przeszedł na emeryturę.

Uważany jest za pioniera w zakresie inwestowania we wzrost. Jego najsłynniejszą inwestycją był zakup w 1955 roku Motoroli – firmy, która wówczas produkowała radioodbiorniki. Akcje Motoroli posiadał aż do śmierci. Fisher znany jest ze swojej autorskiej metody inwestowania zwanej scuttlebutt.

Stronił od udzielania wywiadów i rzadko występował publicznie. Zmieniło się to w momencie wydania pierwszej książki, „Zwykłe akcje, niezwykłe zyski”, w 1958 roku. Wówczas popularność Fishera ogromnie wzrosła. Podczas jednego z corocznych spotkań akcjonariuszy Berkshire Hathaway multimiliarder Warren Buffett polecił tę publikację, określając siebie samego jako „w 85% Grahama, a w 15% Fishera”.

Fragment książki

Fragmenty książki „Najważniejsza rzecz”

Odsłuchaj fragment książki dotyczący identyfikacji i unikania pułapek związanych z błędną oceną sytuacji rynkowej. Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formie mp3:

Listen to „Giełda, biznes, inwestowanie – maklerska” on Spreaker.

Pobierz fragment książki w formacie .pdf: rozdział 18 „Unikanie pułapek”

Pobierz fragment książki w formacie .epub.
Pobierz fragment książki w formacie .mobi.

Fragmenty książki „Zwykłe akcje, niezwykłe zyski”:
Odsłuchaj fragment książki dotyczący 15-tu zasad Fishera wyboru spółek o dużym potencjale wzrostu. Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formie mp3:
Listen to „007. 15 zasad Fishera wyboru spółek o dużym potencjale wzrostu” on Spreaker.

Pobierz fragment książki w formacie .pdf: cz. II, rozdział 1 „Pierwszy wymiar konserwatywnych inwestycji”.

Pobierz fragment książki w formacie .epub.

Pobierz fragment książki w formacie .mobi.

2 opinie dla „Pakiet – Najważniejsza rzecz + Zwykłe akcje, niezwykłe zyski”

  1. MJ

    Ciekawe pozycje dla początkujących.

  2. Przemek

    Jedna z lepszych książek, przedstawia inwestowanie w wartość takim jakim jest. Uświadamia czym jest długoterminowe inwestowanie w akcje dobrych spółek i jak czas wpływa na ich wycenę. Cierpliwi inwestorzy, którzy dobrze oszacowali wzrost i wartość zysków zawsze zarobią z takiej inwestycji. Polecam książkę z czystym sumieniem.

Dodaj opinię