Zarządzanie ryzykiem stopy procentowej w przedsiębiorstwie

Kategoria:
Wydawnictwo: CeDeWu
Okładka: miękka
stron: 130
Wymiary: B5

43,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

We współczesnym przedsiębiorstwie nie jest możliwe całkowite unikanie ryzyka, dlatego niezbędnym elementem zarządzania przedsiębiorstwem jest proces zarządzania ryzykiem.

Globalizacja i zwiększająca się konkurencja na światowych rynkach powoduje, że zarządzanie ryzykiem jest często elementem decydującym o powodzeniu przedsięwzięć podejmowanych przez przedsiębiorstwo.

Ryzyko stopy procentowej zazwyczaj kojarzone jest jedynie z działalnością banku. Przedsiębiorcy często nie zdają sobie sprawy jak bardzo ich działalność jest uzależniona od wysokości stóp procentowych.

Finansowanie inwestycji, czy inwestowanie nadwyżek finansowych związane jest najczęściej ze zmiennymi stopami procentowymi, co oznacza, że ostateczny wynik transakcji uzależniony jest od procesu zarządzania ryzykiem lub jego braku w przedsiębiorstwie.

Czy można uchronić się przed niepewnością związaną z wysokością stóp procentowych w przedsiębiorstwie?

Książka niniejsza daje odpowiedź na to i wiele podobnych pytań, m.in.:

– Czym jest ryzyko stopy procentowej?

– Jak mierzyć ryzyko stopy procentowej?

– Jak zabezpieczyć się przed ryzykiem stopy procentowej?

Książka ta jest swego rodzaju kompendium wiedzy na temat ryzyka stopy procentowej. Daje ona tak teoretyczne, jak i praktyczne spojrzenie na temat zarządzania ryzykiem stopy procentowej, dlatego jest ona przeznaczona zarówno dla przedsiębiorców oraz przedstawicieli instytucji finansowych, jak i dla studentów kierunków ekonomicznych.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zarządzanie ryzykiem stopy procentowej w przedsiębiorstwie”