Rynek papierów wartościowych strefy euro

Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 8375260298
Okładka: miękka
stron: 360

59,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Rynek papierów wartościowych strefy euroRynek papierów wartościowych strefy euro jest jednym z najmłodszych obszarów światowego rynku finansowego. Jego powstanie stało się możliwe, dzięki wprowadzeniu swobody przepływu kapitałów, wynikającej z traktatu z Maastricht oraz dzięki powołaniu Unii Gospodarczo-Walutowej w 1999 roku. Jest to rynek dynamicznie rozwijający się i bardzo zróżnicowany, zarówno pod względem wielkości, jak i znaczenia poszczególnych jego segmentów.

Autorzy w przystępny sposób wyjaśniają istotę rynku finansowego i jego strukturę, zasady funkcjonowania rynku papierów wartościowych w strefie euro, prezentując stosowane na nim zunifikowane, ale i różnorodne rozwiązania formalne i prawne oraz jego strukturę.

Z książki Czytelnik dowie się:
– jakie instytucje istnieją na rynku papierów wartościowych w strefie euro i które z nich dominują,
– jaką rolę na tym rynku odgrywają Europejski Bank Centralny i Europejski System Banków Centralnych,
– w jaki sposób działają instytucje kredytowe, zakłady ubezpieczeniowe oraz fundusze emerytalne i fundusze inwestycyjne,
– jakie rodzaje papierów wartościowych emitują instytucje finansowe,
– które giełdy papierów wartościowych organizują obrót tymi walorami,
– jak przebiega proces integracji rynków papierów wartościowych w Unii Europejskiej.

Publikację przygotowano, opierając się na najnowszych regulacjach prawnych i jednolitej metodologii, stosowanej w stosunku do instytucji europejskich, działających w strefie euro. Zawiera ona bogatą i aktualną ilustrację statystyczną, dotyczącą prezentowanego rynku.

Recenzja:

Niniejsza pozycja zawiera informacje na temat rodzajów i funkcji papierów wartościowych. Autor scharakteryzował najczęściej występujące walory, jakimi są obligacje, listy zastawne, bony pieniężne, weksle oraz czeki. Szczególną uwagę poświęcono jednak akcjom i charakterystyce rynku giełdowego. Książka nie zainteresuje jednak doświadczonych inwestorów. Jest ona bowiem przeznaczona dla teoretyków rynku oraz dla osób zaczynających swoja przygodę z giełdą, chcących w sposób fundamentalny i gruntowny zdobywać swoją wiedzę na temat rynku kapitałowego. W szczególności zachęcamy do lektury tę ostatnią grupę, aby w przyszłości uniknęli ewentualnych problemów powstałych np. wskutek niewiedzy czym jest i na czym polega prawo poboru…

www.sii.org.pl

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rynek papierów wartościowych strefy euro”