Świat surowców

(58 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Trend Edukacja Finansowa sp. z o.o.
ISBN: 9788393581832
Okładka: twarda
stron: 383
Wymiary: B5

99,00 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

„Świat surowców” to pierwsza w Polsce książka kompleksowo opisująca podstawy inwestowania na rynku towarowym

Pokazuje ona zasady funkcjonowania tego rynku, prezentując najważniejsze czynniki wpływające na ceny poszczególnych surowców i towarów, począwszy od kluczowej dla globalnej gospodarki ropy naftowej, poprzez będące symbolem bogactwa złoto, aż po egzotyczną kawę czy sok pomarańczowy.

W książce ukazane są istotne zależności pomiędzy cenami towarów a notowaniami innych aktywów: akcji, obligacji oraz walut. Autorka prezentuje także praktyczną stronę inwestowania w surowce, prezentując te bardziej i mniej znane sposoby na zaangażowanie kapitału na rynkach towarów. Opisane są zalety i wady poszczególnych instrumentów finansowych powiązanych z cenami surowców.

„Świat surowców” to pozycja obowiązkowa dla każdego inwestora rozpoczynającego swoją przygodę z rynkami towarowymi. To także ciekawa lektura dla każdego konsumenta pragnącego zrozumieć zasady funkcjonowania współczesnej gospodarki, w które surowce odgrywają ogromną rolę.

W 2016 r. na rynku pojawiło się drugie wydanie książki, uaktualnione i rozszerzone o nowe rozdziały.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy o popularnych publikacjach giełdowych „Najchętniej kupowane książki o inwestowaniu w 2019 roku”.

Dorota Sierakowska o książce „Świat surowców”:

Jak inwestować w surowce w 2020 roku – Dorota Sierakowską [webinar]:

Spis treści

Pobierz spis treści: Świat surowców

Fragment książki

Odsłuchaj fragment książki dotyczący inwestowania w złoto. Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formie mp3:

Listen to „Giełda, biznes, inwestowanie – maklerska” on Spreaker.

Recenzje ekspertów

„Świat surowców” autorstwa Doroty Sierakowskiej to świetnie napisana książka, którą polecam co najmniej kilku grupom odbiorców. Są nimi: inwestorzy, specjaliści z zakresu finansów, studenci, ale również czytelnicy zainteresowani problemami ekonomicznymi, zwłaszcza tymi, które są obecne w globalnej gospodarce i na światowym rynku finansowym.

Krzysztof Jajuga

Rynek towarowy jest fascynujący i wszechstronny inwestycyjnie, a ta książka jest na to niezbitym dowodem. Po „Świat surowców” powinien sięgnąć każdy inwestor, który jest zainteresowany globalnymi trendami i chce je wykorzystać do zwiększenia zasobności swojego portfela.

Paweł Grubiak

„Świat surowców” to książka, której brakowało na polskim rynku – jest to bowiem pierwsza pozycja, która opisuje tematykę inwestowania na rynkach towarowych od podstaw. Polecam ją każdemu, kto stawia pierwsze kroki na rynkach surowców – ale także każdemu, kto chce wzbogacić swoją wiedzę na ich temat.

Radosław Olszewski

58 opinii dla „Świat surowców”

 1. Atram (zweryfikowany)

  Rewelacja! Dobrze napisana, dokładnie tego oczekiwałam. Polecam.

 2. Przemek (zweryfikowany)

  Książka jest fajna, ale potrzebuje aktualizacji. Wydana jest około 2016 roku, a od tego czasu wiele się zmieniło.

 3. arcsim (zweryfikowany)

  Zawsze warto znać podstawy, ciekawie się czyta, dobrze wydana.

 4. Ron (zweryfikowany)

  Świetne opracowanie, bardzo ciekawa lektura. Profesjonalny opis zagadnień związanych z rynkami surowcowymi. Bardzo przystępny, ładny styl. Starannie wydana. Polecam, lektura obowiązkowa dla inwestora.

 5. Arecki (zweryfikowany)

  Bez lania wody, dużo przydatnej treści.

 6. Wojtek (zweryfikowany)

  Dokładnie tego potrzebowałem, dziękuję Autorce.

 7. Andrzej (zweryfikowany)

  Od wielu lat śledzę opinie na temat surowców p. Doroty Sierakowskiej na stronie bossafx i muszę przyznać, że są one w wielu przypadkach trafne i reprezentują profesjonalne podejście do tematu surowców na rynkach światowych. Książka jest dopełnieniem i kompleksowym spojrzeniem na tematy surowców we współczesnym świecie. Brawa dla autorki.

 8. Magda lena

  Polecam ze względu na to, że książka ta kompleksowo opisuje wiele interesujących mnie rynków towarowych. Wysoki poziom merytoryczny i łatwość czytania sprawia, że książkę można polecić każdemu.

 9. Daniel

  Godna polecenia.

 10. Marcin

  Prostym językiem napisane, ciekawie. Od tej pozycji należy zacząć. Polecam.

 11. rafał

  Super książka i bardzo ładnie wydana.

 12. Robert

  Tytuł godny polecenia.

 13. marek pęcherzewski (zweryfikowany)

  Książka opisuje jak działają giełdy towarowe, ale nie ma informacji ciekawych dla inwestycji. Jest to tylko opis działania rynku towarowego, dla mnie to były pieniądze wyrzucone w błoto, niestety zawiodłem się. Polecam kupić książkę „Sztuka spekulacji” Komara, tam jest dużo więcej praktycznych informacji.

 14. Rafał

  Super, świetna zarówno dla początkujących, jak i inwestorów z pewnym doświadczeniem.

 15. Łukasz

  Dobra pozycja.

 16. Piotr

  Bardzo przystępna książka, nawet dla początkujących. Informacje podane w klarowny i ciekawy sposób.

 17. Karol

  Solidna dawka wiedzy na temat świata surowców. Najlepsza pozycja jaką czytałem w tym zakresie. Świetna robota Pani Doroto!

 18. Paweł S

  Przy pierwszym podejściu pochłonąłem książkę w 3 dni. Rewelacja. Na pewno będę do niej wracał, aby wiedza się utrwaliła. Bardzo dobry przewodnik pozwalający zrozumieć niektóre globalne zależności. Polecam

 19. Daniel

  Jeśli chodzi o treść, to pozycja ta jest absolutną podstawą, aby zorientować się o surowcach.. Tematy opisane dobrze i w sposób, który może zaciekawić czytelnika. Książka jest solidna, twarda okładka, w którą wszyty jest separator stron, to wielki estetyczny plus. Jedyny minus, to w moim egzemplarzu są czarnobiałe wykresy, często bardzo mało czytelne i zniechęcają do analizy. Ogólnie polecam, Pani Dorota zrobiła kawał solidnej roboty!! .

 20. Karol

  Najlepsza na rynku książka na temat inwestycji w surowce.

 21. Karol

  Ładne wydanie, zawarta tam wiedza jest dość podstawowa albo średniozaawansowana i zawsze przekazywana w sposób przystępny. Jak dla mnie bardzo dobry przekrój rynku.

 22. Przemek

  Absolutne podstawy wiedzy o surowcach. Do rozpoczęcia samego inwestowania jeszcze za mało, ale bez bazy zawartej w tej książce nawet nie ma co zaczynać.

 23. Aga

  Profesjonalna robota.

 24. KADUTA

  Ksiazka warta polecenia. Jasne przedstawienie tematu rynku towarowego. Spelniła moje oczekiwania.

 25. dr62934 (zweryfikowany)

  Bardzo solidne podstawy rynku surowców. Po przeczytaniu uważam, że w 100% dostarczyła wiedzy, której poszukiwałem.

 26. Jakub

  Dobra książka dla początkujacych inwestorów na rynku surowców.

 27. Mateusz

  Płytka. Dla skrajnie początkujących.

 28. Janinka

  Genialna książka.

 29. Dominik

  Pozycja warta polecenia.

 30. Maria D

  Wysoka jakość. Polecam.

 31. Piotr

  Bardzo dobrze opracowana pozycja. Polecam.

 32. Kamil

  Super książka! Idealne wprowadzenie w świat surowców, w prosty sposób przedstawienie wartościowych informacji na temat poszczególnych surowców. W pełni polecam!

 33. Han Solo

  Książka niestety nie daje nic ponad to, co można wyczytać na Wikipedii czy blogach za darmo. Cena 99 zł za coś, co jest za darmo, trochę smuci 🙁
  Trochę też błędów historycznych wpadło.

 34. Paweł

  Wspaniała inwestycja, polecam.

 35. Hubert

  Dobra pozycja, sporo wiedzy. Polecam.

 36. Marcin

  Książka nadaje się dla początkujących na rynkach towarowych ponieważ wszystkie trudniejsze terminy są na bieżąco wyjaśniane w didaskaliach a i średnio zaawansowani znajdą coś dla siebie. Nie ma w niej strategii inwestycyjnych a tylko wypisane możliwości jak kupić udziały (np. nazwa ETFu na surowce i na jakiej giełdzie go znaleźć lub nazwa firmy wydobywującej złoto i gdzie jest notowana). Trochę się z niej dowiedziałem ale cena zdecydowanie za wysoka 🙁

 37. Marcin

  W sam raz dla nowicjuszy.

 38. Paweł

  Wspaniała, świetna książka. Dziś odebrałem i czytam. Cena jest jaka jest, ale warto. Polecam.

 39. Kamil

  Merytorycznie ok, ale cena za wysoka zdecydowanie.

 40. Konrad

  Świetna książka dla wszystkich, którzy chcą działać w surowcach. Polecam.

 41. Anonim

  Czekam na wersję rozszerzoną, 3 tomową, z suplementami 🙂

 42. Maciej

  Dużo interesujących informacji, dobre kompendium wiedzy związane z surowcami, przyjemna w czytaniu, gratulacje dla autorki, polecam!

 43. Waldemar

  Bardzo dobrze napisana książka. Zwięzła, ciekawa i bardzo praktyczna treść dla wszystkich zainteresowanych. Gratulacje dla autorki i prośba o następne.

 44. Mateusz

  Świetna, rzeczowa, warta polecenia.

 45. Wojtek

  Dobre kompendium wiedzy na temat surowców. Czyta się szybko i przyjemnie. Wszystkiego tu po trochu, od opisu każdego z surowców po np. zależności zmian cen pomiędzy kukurydzą i ropą naftową. Książka nie opisuje spekulacji na surowcach.

 46. Ula

  To NIE JEST książka stricte do inwestowania w surowce ale do zrozumienia zależności między surowcami.

 47. Maciej

  Dużo ciekawych informacji, polecam!

 48. Michał

  Bardzo ciekawa pozycja, polecam.

 49. Piotr

  Bardzo mnie cieszy, że powstała ta publikacja na polskim rynku. Brakowało jej bardzo. Ta pozycja to dobry start w Swiat Surowców również jak najbardziej dla początkujących w temacie. Autorka i książka godne polecenia! 🙂

 50. JBrzęczek

  Mega pozycja. Polecam.

 51. Bogusław

  Książka godna polecenia.

 52. Jakub

  Autorka w bardzo ciekawy sposób opisuje kolejne surowce. Nie brakuje licznych ciekawostek. Bardzo przydatna książka dla osób próbujących swoich sił na rynkach surowcowych – może nie zawiera metod na zarabianie, jednak pozwala choć po części zrozumieć mechanizmy rynkowe. Polecam 🙂

 53. Marek

  Świetna publikacja!

 54. Daniel

  Polecam tę książkę każdemu, kto chce dowiedzieć się czegoś ciekawego w świecie surowców. Pozdrawiam, KiWiTJS

 55. Januszko

  Polecam. Wszytko ok. Bardzo przystępnie napisane. Wyjątkowa książka na polskim rynku.

 56. Marek

  Super pozycja. Czekałem na taką od lat! Polecam w 100%. Oprawa bez zarzutów.

 57. Paweł

  Faktycznie – jedyna taka pozycja na rynku po polsku. Łatwa do przyswojenia. Istotna pozycja dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć (jeszcze nie wiedzą), co jak i dlaczego w świecie surowców i ich otoczeniu się kręci.

 58. Janusz

  Książka bardzo dobra, czekałem na taką. Szkoda, że od strony technicznej to zupełna porażka: wiele nie rozciętych stron (podczas lektury muszę stale mieć nożyczki pod ręką) i bardzo źle sklejona (strony ciężko się rozkładają, a przy próbie mocniejszego rozłożenia, książka pęka).Dla autorki: piątka; Dla wydawcy: pała; Dla Maklerskiej: dobra rada – wywierajcie nacisk na wydawnictwa żeby książki były też dostępne w formie elektronicznej (mobi, pdf).

Dodaj opinię