Notice: Trying to get property 'post_type' of non-object in /home/maklerska/domains/maklerska.pl/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 4146

Notice: Undefined index: migrate in /home/maklerska/domains/maklerska.pl/public_html/wp-content/themes/maklerska/functions.php on line 473
Świat surowców • Maklerska

Świat surowców

(50 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Trend Edukacja Finansowa sp. z o.o.
ISBN: 9788393581825
Okładka: twarda
stron: 383
Wymiary: B5

99,00 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Wydanie II rozszerzone

„Świat surowców” to pierwsza w Polsce książka kompleksowo opisująca podstawy inwestowania na rynku towarowym. Pokazuje ona zasady funkcjonowania tego rynku, prezentując najważniejsze czynniki wpływające na ceny poszczególnych surowców i towarów, począwszy od kluczowej dla globalnej gospodarki ropy naftowej, poprzez będące symbolem bogactwa złoto, aż po egzotyczną kawę czy sok pomarańczowy.

W książce ukazane są istotne zależności pomiędzy cenami towarów a notowaniami innych aktywów: akcji, obligacji oraz walut. Autorka prezentuje także praktyczną stronę inwestowania na rynkach surowców, prezentując te bardziej i mniej znane sposoby na zaangażowanie kapitału na rynkach towarów. Opisane są zalety i wady poszczególnych instrumentów finansowych powiązanych z cenami surowców.

„Świat surowców” to pozycja obowiązkowa dla każdego inwestora rozpoczynającego swoją przygodę z rynkami towarowymi. To także ciekawa lektura dla każdego konsumenta pragnącego zrozumieć zasady funkcjonowania współczesnej gospodarki, w które surowce odgrywają ogromną rolę.
W 2016 r. na rynku pojawiło się drugie wydanie książki, uaktualnione i rozszerzone o nowe rozdziały.

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy o popularnych publikacjach giełdowych „Najchętniej kupowane książki o inwestowaniu w 2019 roku”.

Dorota Sierakowska o książce:

Jak inwestować w surowce w 2020 roku – Dorota Sierakowską [webinar]

 

Odsłuchaj fragment książki dotyczący inwestowania w złoto.
Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formie mp3:
Listen to „Giełda, biznes, inwestowanie – maklerska” on Spreaker.

Spis treści

Pobierz spis treści: Świat surowców

Fragment książki

Odsłuchaj fragment książki dotyczący inwestowania w złoto. Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formie mp3:

Listen to „Giełda, biznes, inwestowanie – maklerska” on Spreaker.

Recenzje ekspertów

„Świat surowców” to książka, której brakowało na polskim rynku – jest to bowiem pierwsza pozycja, która opisuje tematykę inwestowania na rynkach towarowych od podstaw. Polecam ją każdemu, kto stawia pierwsze kroki na rynkach surowców – ale także każdemu, kto chce wzbogacić swoją wiedzę na ich temat.
Radosław Olszewski, Prezes Zarządu Domu Maklerskiego BOŚ

Rynek towarowy jest fascynujący i wszechstronny inwestycyjnie, a ta książka jest na to niezbitym dowodem. Po „Świat surowców” powinien sięgnąć każdy inwestor, który jest zainteresowany globalnymi trendami i chce je wykorzystać do zwiększenia zasobności swojego portfela.
Paweł Grubiak, Prezes Zarządu Superfund TFI

„Świat surowców” autorstwa Doroty Sierakowskiej to świetnie napisana książka, którą polecam co najmniej kilku grupom odbiorców. Są nimi: inwestorzy, specjaliści z zakresu finansów, studenci, ale również czytelnicy zainteresowani problemami ekonomicznymi, zwłaszcza tymi, które są obecne w globalnej gospodarce i na światowym rynku finansowym.
prof. dr hab. Krzysztof Jajuga, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

50 opinii dla „Świat surowców”

  1. Daniel

    Godna polecenia.

  2. Marcin

    Prostym językiem napisane, ciekawie. Od tej pozycji należy zacząć. Polecam.

Dodaj opinię