Opis
Podana cena dotyczy zakupu dwóch tomów.
Nikt, kto uczestniczył w pierwszych latach rozwoju Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie nie zapomniał z pewnością opublikowanej w 1993 roku książeczki „Sztuka spekulacji”. Zenon Komar, polski gracz giełdowy mieszkający wówczas od ponad 20 lat w Stanach Zjednoczonych, przekazał w niej polskim inwestorom podstawy wiedzy o spekulacji.
Dziesiątki tysięcy krajowych inwestorów czerpały ze „Sztuki spekulacji” wiedzę o wskaźnikach giełdowych, analizie technicznej oraz egzotycznych wówczas kontraktach terminowych i opcjach.
Teraz Zenon Komar powraca – po latach. Powraca z przygotowaną z myślą o polskim czytelniku monumentalną pracą obejmującą wszystkie aspekty spekulacji na coraz bardziej złożonych – i coraz dostępniejszych – polskich i międzynarodowych rynkach akcji, kontraktów terminowych, funduszy ETF oraz opcji. Z prawdziwą Biblią inwestora.
Fragment Wstępu:
„Kiedy wiele lat temu rozpocząłem pisanie „Sztuki spekulacji”, nie przyszło mi do głowy, że dwadzieścia lat później książka ta doczeka się nowego rozszerzonego wydania.
Początkowo pisałem ją do szuflady, dla siebie.
W 1992 r. Centrum Prywatyzacji w Warszawie poprosiło mnie o przygotowanie materiału i poprowadzenie kursu analizy technicznej dla pierwszych w Polsce kandydatów na doradców inwestycyjnych. Rosnące zainteresowanie budzącym się rynkiem kapitałowym stało się bezpośrednim impulsem do poprawienia, uzupełnienia i wydania leżącej od lat w szufladzie „Sztuki spekulacji”. Łut szczęścia sprawił, że wydanie jej wiosną 1993 r. zbiegło się z wielką hossą. Dzięki hossie na warszawskiej giełdzie i wielkiemu popytowi na książki o tematyce rynkowej w tamtym czasie „Sztuka spekulacji” stała się bestsellerem i rozeszła się w nakładzie 50 tysięcy egzemplarzy w ciągu niespełna roku.
Niedawno sięgnąłem po nią znowu, by przekonać się, czy ciągle jest aktualna. Doszedłem do wniosku, że książka porusza wiele tematów zbyt pobieżnie, a inne pomija w ogóle. Na przestrzeni lat czas dopisał wiele wątków, a ja zdobyłem nowe doświadczenia, którymi chętnie się z Państwem podzielę. Po dwudziestu latach oddaję do Państwa rąk nową „Sztukę spekulacji” nie tylko z ogromną satysfakcją, ale również z przekonaniem, że ma ona charakter ponadczasowy.”
Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy „Jak zacząć inwestować na giełdzie?”.