Sztuka spekulacji po latach (tom I i II)

(30 opinii klienta)
Kategoria:
Wydawnictwo: Linia
ISBN: 9788363000790
Okładka: miękka
stron: 826

129,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Podana cena dotyczy zakupu dwóch tomów.

Nikt, kto uczestniczył w pierwszych latach rozwoju Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie nie zapomniał z pewnością opublikowanej w 1993 roku książeczki „Sztuka spekulacji”. Zenon Komar, polski gracz giełdowy mieszkający wówczas od ponad 20 lat w Stanach Zjednoczonych, przekazał w niej polskim inwestorom podstawy wiedzy o spekulacji.

Dziesiątki tysięcy krajowych inwestorów czerpały ze „Sztuki spekulacji” wiedzę o wskaźnikach giełdowych, analizie technicznej oraz egzotycznych wówczas kontraktach terminowych i opcjach.

Teraz Zenon Komar powraca – po latach. Powraca z przygotowaną z myślą o polskim czytelniku monumentalną pracą obejmującą wszystkie aspekty spekulacji na coraz bardziej złożonych – i coraz dostępniejszych – polskich i międzynarodowych rynkach akcji, kontraktów terminowych, funduszy ETF oraz opcji. Z prawdziwą Biblią inwestora.

Fragment Wstępu:

„Kiedy wiele lat temu rozpocząłem pisanie „Sztuki spekulacji”, nie przyszło mi do głowy, że dwadzieścia lat później książka ta doczeka się nowego rozszerzonego wydania.

Początkowo pisałem ją do szuflady, dla siebie.

W 1992 r. Centrum Prywatyzacji w Warszawie poprosiło mnie o przygotowanie materiału i poprowadzenie kursu analizy technicznej dla pierwszych w Polsce kandydatów na doradców inwestycyjnych. Rosnące zainteresowanie budzącym się rynkiem kapitałowym stało się bezpośrednim impulsem do poprawienia, uzupełnienia i wydania leżącej od lat w szufladzie „Sztuki spekulacji”. Łut szczęścia sprawił, że wydanie jej wiosną 1993 r. zbiegło się z wielką hossą. Dzięki hossie na warszawskiej giełdzie i wielkiemu popytowi na książki o tematyce rynkowej w tamtym czasie „Sztuka spekulacji” stała się bestsellerem i rozeszła się w nakładzie 50 tysięcy egzemplarzy w ciągu niespełna roku.

Niedawno sięgnąłem po nią znowu, by przekonać się, czy ciągle jest aktualna. Doszedłem do wniosku, że książka porusza wiele tematów zbyt pobieżnie, a inne pomija w ogóle. Na przestrzeni lat czas dopisał wiele wątków, a ja zdobyłem nowe doświadczenia, którymi chętnie się z Państwem podzielę. Po dwudziestu latach oddaję do Państwa rąk nową „Sztukę spekulacji” nie tylko z ogromną satysfakcją, ale również z przekonaniem, że ma ona charakter ponadczasowy.”

Jeśli przeglądasz tę książkę, prawdopodobnie zainteresuje cię również nasz wpis blogowy „Jak zacząć inwestować na giełdzie?”.

Zobacz inne książki o giełdzie dla początkujących inwestorów:

Spis treści

  1. Tom I
    1. Siedem warunków sukcesu na giełdzie
    2. Aksjomaty
    3. Eseje
    4. Planowanie transakcji
    5. Osobowość gracza
    6. Teoria Dowa
    7. Analiza techniczna
    8. Wskaźniki rynkowe
    9. Kwestia czasu
    10. Proporcje, proporcje, proporcje
    11. Teoria fal Elliotta
  2. Tom II
    1. Metody zawierania transakcji
    2. Fundusze ETF
    3. Kontrakty terminowe futures i forward
    4. Opcje
    5. Ochrona kapitału
    6. Bańki i krachy
    7. Siedmiu wspaniałych

O autorze

Zenon Komar to osoba, która w latach 90. tworzyła polski rynek kapitałowy. Urodził się 2 kwietnia 1944 roku we Lwowie. Doradca finansowy oraz bankier inwestycyjny. Absolwent warszawskiej Szkoły Głównej Planowania i Statystyki.

Tuż po ukończeniu studiów wyjechał do Stanów Zjednoczonych, aby odwiedzić swojego ojca, i ostatecznie zdecydował się tam osiedlić. Jego pierwsza praca na uniwersytecie w Nowym Jorku rozbudziła w nim zainteresowanie informatyką. Dlatego już jako informatyk na giełdzie nowojorskiej zaczął swoje pierwsze spekulacje.

Na początku lat 90. był jednym z doradców uczestniczących w tworzeniu GPW. W tym czasie prowadził w Warszawie kursy dla pierwszej generacji maklerów i doradców inwestycyjnych. Rozpowszechnił na nich teorię fal Elliotta, czym sprawił, że ta dość kontrowersyjna metoda analizy stała się w tamtych latach głównym narzędziem graczy giełdowych.

Komar jest autorem wielu książek, które stały się klasykami w dziedzinie finansów. Jego prace są cenione za praktyczne podejście do skomplikowanych kwestii finansowych i proste wyjaśnienia teorii ekonomicznych.

W 1993 roku napisał książkę „Sztuka spekulacji”, z której uczyły się dziesiątki tysięcy krajowych inwestorów. Po dwudziestu latach zaktualizował ją, nadając jej tytuł „Sztuka spekulacji po latach”.

W latach 1994–2003 pełnił funkcję prezesa domu maklerskiego Magnus, zarządzał Narodowym Funduszem Inwestycyjnym Heweliusz oraz pełnił rolę doradcy Zarządu Telekomunikacji Polskiej.

Fragment książki

Odsłuchaj fragment książki opowiadający o pięciu wspaniałych inwestorach. Klikając w tytuł podcastu możesz pobrać nagranie ze strony Spreaker w formie mp3:
Listen to „010. Jaki jest sposób myślenia wspaniałych inwestorów? | Buffet | Lynch | Soros | Paulson | Jones II” on Spreaker.

Pobierz fragment książki: rozdział 2 „Aksjomaty”

30 opinii dla „Sztuka spekulacji po latach (tom I i II)”

  1. Mirek (zweryfikowany)

    Ciekawa książka, wiedza podana w fajny sposób. Warto przeczytać.

  2. Dawid (zweryfikowany)

    Świetna pozycja. Polecam.

  3. Tadeusz (zweryfikowany)

    Bardzo dobra pozycja.

  4. Krystian (zweryfikowany)

    Książkę kupiłem z polecenia, warto było.

  5. Jakub

    Bardzo przyjemna lektura.

  6. Anonim

    Warto przeczytać.

  7. Kamil

    Gwiazdkę ujmuję za czcionkę, mało przyjemna do czytania.

  8. Tomasz

    Bardzo ciekawa propozycja.

  9. Piotr

    Numer 1 na rynku.

  10. Piotr

    Bardzo dobra książka, treść jest długa, ale ma dużą ilość praktycznych wskazówek i wszystko napisane prostym językiem.

  11. Anonim

    Bardzo dobra książka.

  12. Grzegorz

    Doskonała pozycja dla każdego, kto chce nabyć podstawową i niezbędną wiedzę do funkcjonowania na giełdzie, zarówno w zakresie umiejętności „technicznych” jak i miękkich.

  13. Aneta

    Numer 1 na rynku!!!

  14. dm

    Doskonały podręcznik spekulacji, napisany w bardzo przystępny sposób. Książka zarówno dla żółtodzioba jak i dla doświadczonego gracza. Dla mnie numer jeden na polskim rynku wydawniczym. serdecznie polecam.

  15. Michal

    Bardzo dobra – przekrojowa.

  16. Darek

    Doskonała książka, szeroko omówiony zakres inwestycji, przystępnie opisany. Jeśli na poważnie myślisz o akcjach, ETF, kontraktach, opcjach etc. to najpierw przeczytaj, a później przejdź do praktyki. Unikniesz wielu błędów.

  17. Kamil

    Najlepsza książka do nauki jaką miałem okazję przeczytać.

  18. Dominik

    Świetna ksiażka, polecam każdemu kto chce zrozumieć podstawy działania rynków kapitałowych i poznać metody ich analizy. Dobrze omówione podstawy analizy technicznej, działanie kontraktów terminowych, opcji i wiele innych. Poza aspektami technicznymi bardzo przydatne okazały się rozdziały omawiające podstawy psychologii spekulacji na giełdzie.

  19. Tomasz

    Przeczytajcie i zweryfikujcie swoją wiedzę o podejściu do inwestowania na giełdzie.

  20. Damian

    Jak ktoś wspomniał wcześniej: książkę należy ocenić pod dwoma względami: jeśli chodzi o treść jest bardzo dobrze – 5*. Jeśli chodzi o wydanie – tragedia. Antyreklama wydawnictwa. Ktoś nie ma pojęcia chyba czym są marginesy lustrzane i ustawiony został margines z lewej strony kartki około 3 centymetrowy – bez względu czy jest to przód, czy tył strony w związku z czym z jednej strony tekst wlewa się w grzbiet i należy go dosyć mocno „rozciągnąć” co z kolei wpływa na rozklejanie się książki. Takich rzeczy uczy się przy drukowaniu pracy licencjackiej!

  21. Rafał

    Przystępny język, fachowość. Gorąco polecam.

  22. Radek

    W przypadku tej książki musimy ocenić dwa osobne elementy wydania. Pod kątem treści jest to świetny materiał, bardzo dużo trafnych spostrzeżeń, które przydają się podczas gry na giełdzie. Jest to spojrzenie doświadczonego człowieka, który wie o czym pisze i potrafi wyeksponować najważniejsze elementy tej branży. Jeśli chodzi o wydanie pod względem fizycznym jest co najwyżej przeciętnie. Mimo ładnie zaprojektowanej szaty graficznej samo wykonanie stroni od chociażby przeciętności, jaką oferuje branża. Książkę czyta się trudno, gdyż marginesy zostały wyrównane do prawej strony, a klejenie jest niedokładnie, przez to książkę należy bardzo mocno rozewrzeć, by dostać się do ostatnich słów po lewej stronie publikacji. Co za tym idzie, książka odkształca się, powłoka chroniąca okładkę schodzi. Grzbiet nie powinien się łamać, a zrobił to. Widać tu ewidentny błąd ze strony wydawcy. Nie przypilnowana została jakość druku i to boli, bo wiele tańszych książek potrafi zostać znacznie lepiej wydana, a książka o inwestowaniu powinna pokazywać jakość. Tak więc treść jest na wysokim poziomie, redakcyjnie również, gdyż nie dostrzegłem żądnych błędów, zaś pod kątem wydania jest po prostu źle. Kłócę się wewnętrznie z oceną, ale postanowiłem dać cztery gwiazdki, by przyszli inwestorzy wiedzieli, że jest to świetny materiał do nauki, a jakość wydania stanowi drugorzędną rolę.

  23. Wojtek

    Świetna książka, bardzo dużo można się z niej nauczyć. Niektóre tematy można było prościej przedstawić, ale mimo wszystko jest to genialne kompendium wiedzy związanej z inwestowaniem na giełdzie. Jedynie pierwsze rozdziały na temat psychologii trochę mnie zmęczyły, są to również ważne tematy, jednak trochę zbyt rozwlekle opisane.

    Dla początkującego gracza wiedza tam zawarta jest jak czytanie książki do nauki magii, gdy na wykres śledzonej spółki nakładamy zniesienia Fibonacciego i widzimy jak bardzo się to sprawdza można być w niezłym szoku. Gorąco polecam!

  24. Ewelina

    Po prostu Must have!!!

  25. Elopszemo

    Klasyk, fajnie napisane i jedna z tych książek, które warto przeczytać – polecam jednak bardziej „Wspomnienia gracza giełdowego”.

  26. Łukasz

    Ogromny zasób wiedzy autora, ciekawie przekazane informacje.

  27. Piotr Sikora

    Polecam wszystkim osobom chcącym zapoznać się ze sztuka inwestowania! Książka przybiera formę podręcznika i poradnika inwestycyjnego. 100% rzeczowych informacji. Gorąco polecam!

  28. Wojtek

    Bardzo dobra książka o inwestowaniu i spekulacji. Takie kompendium wiedzy z różnych obszarów – dużo podstaw, psychologii, omówienie metod inwestycyjnych i całej palety instrumentów. Do tego pisana lekko, nieco specyficznym bezpośrednim językiem. Czyta się bardzo dobrze, a poza tym to pozycja, do której się wraca, inspiruje do wykorzystania różnych pomysłów w swoich strategiach inwestycyjnych. Po „Trader Doskonały” Van Tarpa najlepsza książka o inwestowaniu jaką czytałem. Gorąco Polecam!

  29. Łukasz

    Nowe wydanie starej i dobrej „Sztuki Spekulacji”. Na pewno w tym wypadku co nowe jest lepsze, bo książka jest uzupełniona o przemyślenia i doświadczenie autora z okresu obejmującego czas po wydaniu książki pierwszej. Znajdziesz tutaj kompendium wiedzy, która umożliwi ułożenie pod twój świat tradingu porządne fundamenty. Czytałem ją dwa razy, dla początkującego to istotna ostoja w szaleństwie rynkowym. Klasyka polskiej literatury inwestycyjnej, nawet nie żartuj, że opuścisz tę pozycję!

  30. Achim

    Doskonała książka, szczególnie dla tych którzy zaczynają przygodę z giełdą i rynkami kapitałowymi. Zawiera wiele podstawowych reguł i zasad, które obowiązują na giełdzie. To taki alfabet dla każdego inwestora. Kiedy ktoś pyta mnie lub prosi, by go nauczyć inwestowania na giełdzie zawsze proponuję na początek przeczytanie właśnie tej książki.

Dodaj opinię