Rynek walutowy i pieniężny – wprowadzenie

Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
ISBN: 8388597191
Okładka: miękka
stron: 338

79,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Publikacja jest doskonałym wprowadzeniem do zagadnień rynku walutowego i pieniężnego. Omówiono w niej ich genezę i zasady funkcjonowania, z uwzględnieniem panujących na nich zwyczajów i specjalistycznego żargonu. Opisano instrumenty finansowe wykorzystywane na obu rynkach, wraz z podstawowymi technikami ich wyceny. Szczegółowo wyjaśniono również znaczenie stóp procentowych, czynniki wpływające na kursy walutowe oraz powiązania między rynkiem walutowym i pieniężnym. Książka jest rekomendowana przez Instytut ACI – jednostkę edukacyjną Międzynarodowego Stowarzyszenia Dealerów Rynku Walutowego.

POWIĄZANIA Z POLSKIMI REALIAMI
Rynek walutowy i pieniężny to obecnie najważniejsze i najszybciej rozwijające się rynki finansowe. Również w Polsce od kilku lat można zauważyć wzrost ich znaczenia.
Omówione w publikacji instrumenty rynku walutowego i pieniężnego, podstawowe zasady obrotu nimi i metody ich wyceny przystają do polskich warunków. Polskie organy ustawodawcze oraz instytucje finansowe bazują bowiem na doświadczeniach rynków zachodnich.

KSIĄŻKĘ WYRÓŻNIA:
– Nowatorskie podejście do prezentacji podstawowych zagadnień z zakresu finansów, pozwalające utrwalić oraz poszerzyć zdobytą wiedzę.
– Przejrzysty układ, graficzne podsumowania materiału, przeglądy najważniejszych zagadnień.
– Przykłady, ćwiczenia i proste zadania, które decydują o wysokiej użyteczności książki i jej praktycznym charakterze.
– Podany na początku każdego rozdziału czas potrzebny na dokładne przyswojenie informacji, co znacznie ułatwia zaplanowanie nauki.
– Liczne elementy graficzne: wykresy, obrazy ekranów z serwisu Reutera oraz ikony wskazujące, jaką czynność należy w danym miejscu wykonać.
– Pytania sprawdzające wraz z odpowiedziami, pozwalające powtórzyć i utrwalić przeczytany materiał.
– Zestaw publikacji, artykułów i zasobów internetowych, pozwalający poszerzyć zdobytą wiedzę.
– Lista światowych giełd kontraktów futures i opcji wraz z ich adresami i stronami internetowymi.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Rynek walutowy i pieniężny – wprowadzenie”