Formularz kontaktowy

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych. Zapoznaj się z naszą polityką prywatności.

  Wysyłając zapytanie z tego formularza mogą Państwo uzyskać informacje dotyczące naszej aktualnej oferty oraz wyjaśnić wszelkie wątpliwości dotyczące zamówienia, dostawy i czasu realizacji.

  Na wiadomości odpowiadamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 14:00.

  Koszty dostawy
  Koszty przesyłki zależą od wybranego sposobu płatności oraz sumy zamówienia i są ponoszone przez Kupującego. Tabela zawiera ceny dostaw na terenie Polski.
  Sposób dostawy Czas dostawy Całkowity koszt przesyłki
  Do 200 zł  Od 200 do 300 zł Powyżej 300 zł
  Paczkomaty 24/7 - płatność przelewem lub kartą 1-2 dni robocze 11 zł GRATIS GRATIS
  Kurier DHL - płatność przelewem lub kartą 24 h - kolejny dzień roboczy 12 zł GRATIS GRATIS
  Kurier DHL - płatność przy odbiorze 24 h - kolejny dzień roboczy 15 zł 15 zł GRATIS
  Poczta Polska przesyłka priorytetowa - płatność przelewem lub kartą 1-2 dni robocze 13 zł 13 zł GRATIS
  Poczta Polska przesyłka priorytetowa - płatność przy odbiorze 1-2 dni robocze 16 zł 16 zł GRATIS
  Odbiór osobisty nie dotyczy 0 zł 0 zł 0 zł

  10 książek must-have dla inwestora indywidualnego wg Grzegorza Zalewskiego

  Grzegorz zalewskiInwestujesz na giełdzie albo zamierzasz zacząć? Odpowiedzialna i konsekwentna edukacja to jedyna droga, aby odnieść prawdziwy sukces. Książki stanowią jedno ze źródeł wiedzy, ale jest ich na rynku pełno – w naszej księgarni ponad 1000. Jak wybrać tę odpowiednią? Podpowiada ekspert – Grzegorz Zalewski. Tekst powstał na podstawie wykładu Grzegorza Zalewskiego przeprowadzonego podczas Forum Finansów i Inwestycji 2020 w Warszawie. Jego pełen zapis możesz zobaczyć na naszym YouTube.

   

   

  analiza fundamentalna książki1. „Wycena firmy. Storytelling i liczby”, Aswath Damodaran

  Aby wycenić firmę, należy poznać jej opowieść, historię, wartości, a następnie zestawić to wszystko z liczbami. Analiza liczb i opowieści niezależnie od siebie prowadzi do mylących wniosków. Damodaran słuszność swojego twierdzenia udowadnia w praktyce, przyglądając się takim markom, jak Uber, Facebook, Apple czy Amazon.

  Więcej informacji o książce.

   

   

   

  Superprognozowanie2. „Superprognozowanie. Sztuka i nauka prognozowania”, Philip E. Tetlock, Dan Gardner

  Lektura obowiązkowa dla tych, którzy zajmują się prognozowaniem trendów w gospodarce, polityce finansach czy mediach. Można poznać w niej nie tylko cechy skutecznego prognosty, ale przekonać się również, w jaki sposób stawiać prognozy i ewentualnie dokonywać ich korekt.

  Więcej informacji o książce.

   

   

   

   

  Sygnał i szum3. „Sygnał i szum. Sztuka prognozowania w erze technologii”, Nate Silver

  To kolejna pozycja dla tych, którzy chcą zgłębić tajniki prognozowania. Dzięki niej nauczyć się można, jak stworzyć dobry model, korzystając z wartościowych informacji, pomijając te zbędne. Mowa tu o tzw. szumie, który może wpływać na wyniki, ale jest bezwartościowy dla modelu.

  Więcej informacji o książce.

   

   

   

   

  pułapki myślenia Daniel Kahneman4. „Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym”, Daniel Kahneman

  Laureat Nobla ukazuje w tej klasycznej pozycji, jak lepiej poznać siebie, aby móc podejmować możliwie najlepsze decyzje w każdej dziedzinie życia, w tym na rynkach finansowych. Ekonomiści wydają się racjonalni (choć i to można podważyć), ale wielu uczestników rynku to zwykli ludzie, którzy już racjonalni być nie muszą. W książce prezentowane są mechanizmy procesów inwestycyjnych oraz czynniki, które na nie wpływają.

  Więcej informacji o książce.

   

   

  Analiza techniczna rynków terminowych5. „Analiza techniczna rynków terminowych”, Jack D. Schwager

  Jedna z najbardziej wartościowych książek na temat analizy technicznej, choć może być trudna dla osoby początkującej. Dużo w niej dystansu i krytycyzmu. Ukazanych jest wiele technik, ale za każdym razem Schwager podkreśla ich ułomności. Czy to, co widzisz na wykresie, faktycznie jest tym, „co sądzisz”? A może to tylko złudzenie i przypadkowa fluktuacja?

  Więcej informacji o książce.

   

   

   

  6. „Czarodzieje rynku. Rozmowy z wybitnymi traderami”, Jack D. Schwager

  Pozycja zawierająca wywiady z inwestorami i traderami z rynków: surowcowych, walutowych bądź akcyjnych. Każdy z nich ma inną metodę i podejście do inwestowania, które czasem pozostają nawet ze sobą sprzeczne. Książka udowadnia, że nie ma jednej drogi do sukcesu.

  Więcej informacji o książce.

   

   

   

   

  najpopularniejsze książki o giełdzie7. „Wspomnienia gracza giełdowego”, Edwin Lefèvre

  Dzieło opowiadające o życiu jednego z najbardziej znanych spekulantów początku XX wieku – Jesse Livermoore’a. Ta pozycja wciąż pozostaje aktualna. Pozycja obowiązkowa, zwłaszcza dla początkujących inwestorów – pełna rad, ciekawych komentarzy historycznych. Livermoore kilkukrotnie bankrutował, ale za każdym razem był w stanie odbudować swoją fortunę (oprócz ostatniego razu). Swego czasu należał do grona najbogatszych ludzi na świecie.

  Więcej informacji o książce.

   

   

   

  Giełda, wolność i pieniądze 8. „Giełda, wolność i pieniądze. Poradnik spekulanta”, Van K. Tharp

  W tej książce można znaleźć opis odpornego modelu zarządzania kapitałem, procesu budowy systemu transakcyjnego, modelowania i elementów psychologii inwestowania. Pozycja od dłuższego czasu jest niedostępna, ale podobny tytuł, tego samego autora, to „Trader doskonały”.

  Więcej informacji o książce.

   

   

  zwiedzeni przez losowość9. „Zwiedzeni przez losowość”, Nassim Nicholas Taleb

  Książka podkreśla, jak duże znaczenie ma branie pod uwagę zdarzeń mało prawdopodobnych, czyli tzw. czarnych łabędzi oraz uwzględnianie roli przypadkowości. Czy dany sukces to kwestia ciężkiej pracy, czy może jednak szczęśliwy traf? Taleb odpowiada na to pytanie w swój charakterystyczny, trochę bezkompromisowy sposób.

  Więcej informacji o książce.

   

   

   

  Błyskotliwi chłopcy10. „Błyskotliwi chłopcy. Rewolta na Wall Street”, Michael Lewis

  Jak wygląda trading wysokich częstotliwości w praktyce? Dzięki tej książce można poznać zasady funkcjonowania świata finansów, włącznie z jego wadami. Oto Michael Lewis w najlepszym wydaniu!

  Więcej informacji o książce.

   

   

   

   

   

   

  Mamy nadzieję, że książki z listy okażą się ciekawe, ale przede wszystkim pożyteczne. Po ich przeczytaniu pamiętaj, aby podzielić się swoją opinią na stronie produktu lub naszym profilu na Facebooku lub w Grupie „Inwestuję, więc czytam”. Pomóż innym wybrać najlepszą lekturę odpowiedzialnego inwestora!

   

  Polecane artykuły na blogu:

  Analiza fundamentalna w inwestowaniu – od czego zacząć (książki)?
  Książka, która zmieniła moje podejście do inwestowania
  Ulubione książki Warrena Buffetta – co poleca legendarny inwestor?

   

  maklerska program partnerski

  Related Posts