ETF-y, czyli działasz lokalnie, zarabiasz globalnie

Kategoria:
Wydawnictwo: Onepress
ISBN: 9788383223018
Okładka: Miękka
stron: 288
Wymiary: 16,5 cm x 23,5 cm

69,90 

Czas wysyłki: 24 h

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Witaj na rynku wielkich możliwości z tą książką nauczysz się z nich świadomie korzystać

Czy wiesz, czym są ETF-y (z ang. exchange traded funds)? Tym akronimem, coraz popularniejszym w świecie finansów, określa się produkty, które można umieścić między tradycyjnymi funduszami inwestycyjnymi a akcjami. Z roku na rok rośnie grono zwolenników ETF-ów ? zarówno za granicą, jak i w Polsce. Inwestorów przekonują między innymi niskie koszty, transparentność, wyniki i coraz większy wybór funduszy, w których można ulokować środki.

Teoretycznie inwestowanie w ETF-y to nic trudnego. Wystarczy wejść na konto maklerskie, wpisać nazwę wybranego ETF-u, kliknąć „kupuj” i już ? portfel inwestycyjny wzbogaca się o udziały w nawet kilku tysiącach spółek z całego świata. W praktyce, o ile chce się dysponować posiadanymi przez siebie środkami świadomie, do inwestowania w exchange traded funds należy się odpowiednio przygotować. To pierwszy przewodnik, który kompleksowo objaśnia tajniki funduszy ETF, napisany specjalnie dla polskich inwestorów przez autora z krajowego podwórka.

W książce między innymi:

  • Co to są ETF-y i czym się charakteryzują
  • Gdzie w Internecie szukać informacji o ETF-ach
  • Jak analizować ETF-y, by wybrać optymalny rodzaj funduszu
  • Jak wybrać najlepszy ETF na kilkanaście najpopularniejszych rynków
  • Co różni ETF-y polskie, europejskie i amerykańskie
  • Jakie są najpopularniejsze faktory ETF, w tym High Dividend Yield i Momentum
  • Jak rozliczać podatki z zysków uzyskanych dzięki ETF-om
  • Analiza 9 przykładowych portfeli stworzonych z ETF-ów dla różnych inwestorów

O autorze

Z wykształcenia ekonomista. Studiował metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne w SGH w Warszawie i na uniwersytecie w Osnabrück. Skończył również studia podyplomowe z marketingu i zarządzania. Od 2010 roku pracuje w instytucjach finansowych. Obecnie w NN Group International pełni funkcję lidera do spraw relacji z klientami ― zajmuje się wdrażaniem efektywnych procesów CRM w oddziałach w siedmiu krajach. Prywatnie od kilkunastu lat z sukcesem buduje wolność finansową swojej rodziny, inwestując na rynku akcji, nieruchomości, obligacji i metali szlachetnych. Oprócz finansów osobistych, inwestowania i psychologii jest miłośnikiem gier strategicznych, jazdy na rowerze i biegania.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „ETF-y, czyli działasz lokalnie, zarabiasz globalnie”