Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie

Kategoria:
Wydawnictwo: Onepress
Okładka: Miękka
stron: 248
Wymiary: A5

36,90 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

Bestseller: 200 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w 8 tygodni

Historia jednego z najgłośniejszych sukcesów giełdowych

Metody mistrza Wall Street: techniki spekulacji podczas hossy i bessy

Psychologia gracza giełdowego

Ta książka przetrwała próbę czasu i stała się częścią klasyki Wall Street. Opisany w niej system inwestycyjny przyniósł autorowi fortunę. Książka powstała, gdy rozeszła się wieść o metodzie i niesłychanych zyskach Nicolasa Darvasa…i natychmiast uznano ją za hit.

Nicolas Darvas opisuje w niej swoją drogę do fortuny:

– omawia typowe błędy nowicjusza, które sam na początku popełniał,

– przedstawia zasady selekcji papierów wartościowych,

– podpowiada, kiedy ucinać straty i pozbywać się złych akcji,

– na własnym przykładzie pokazuje pułapki psychologiczne czyhające na spekulanta.

I oczywiście przedstawia teorię inwestowania, która przyniosła mu 2 miliony dolarów zysku, mimo że zaczął od drobnych transakcji.

Czytając tę książkę, pokonasz wraz z autorem kolejne fazy dojrzewania gracza giełdowego: od impulsywnej i niemądrej spekulacji do metodycznej gry. Autor zdefiniował – a potem ulepszył metodą prób i błędów – zasady inwestowania, których należy przestrzegać bez względu na emocje i opinie ekspertów.

Trader21 o „Inteligentnym inwestorze XXI wieku”

O autorze

Nicolas Darvas (1920–1977) – węgierski tancerz, który w latach 50. występował na największych scenach świata, a wieczorami wysyłał telegramy do swoich maklerów w Stanach Zjednoczonych z instrukcjami zawarcia bądź zamknięcia transakcji.

Studiował ekonomię na uniwersytecie w Budapeszcie. W 1951 roku zdecydował się na emigrację do Stanów Zjednoczonych, aby rozwijać swoje umiejętności taneczne. Choć taniec był jego pasją, to giełda stała się obszarem, na którym odniósł duży sukces.

Jego przygoda z giełdą rozpoczęła się, kiedy jako wynagrodzenie za swoje występy taneczne otrzymał akcje kanadyjskiej kopalni Brilund warte 3000 $. Giełda wciągnęła go tak bardzo, że w kilka miesięcy zamienił 3000 w 10 000 $, a następnie w 2 000 000 $.

Zawsze działał zgodnie z rosnącym trendem, unikając pozycji krótkich. Nicolas Darvas stworzył własny, niezwykle prosty system inwestycyjny, który nazwał Box Theory. Metoda ta opierała się na identyfikowaniu rosnących giełdowych trendów cenowych i inwestowaniu w akcje na podstawie ich wzorców ruchu.

Jego podejście, choć początkowo uznawane za kontrowersyjne, zdobyło uznanie jako efektywna metoda maksymalizacji zysków i minimalizacji ryzyka.

W książce „Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie” Darvas opisał, w jaki sposób właśnie dzięki temu systemowi osiągnął zyski przekraczające 2 miliony dolarów!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Jak zarobiłem 2 000 000 $ na giełdzie”