Papiery wartościowe o stałym dochodzie i instrumenty pochodne

Kategoria:
Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Okładka: twarda
stron: 520
Wymiary: 17,6 cm x 25 cm

89,40 

Czas wysyłki: Towar tymczasowo niedostępny

Podziel się ze znajomymi:

Opis

W książce dokładnie opisano funkcjonowanie rynków papierów wartościowych o stałym dochodzie i instrumentów pochodnych. Przedstawioną teorię uzupełniają liczne przykłady zestawione z danymi historycznymi.

Główne obszary tematyczne książki to:

– przegląd rynków instrumentów o stałym dochodzie, prezentacja konwencji rynkowych i szczegółowy opis najważniejszych instytucji, analiza tych rynków – podstawowe pojęcia, modele stopy procentowej, ryzyka kredytowego i inne,

– opis poszczególnych segmentów rynku papierów wartościowych o stałej stopie dochodu,

– szczegółowa analiza instrumentów pochodnych papierów wartościowych o stałym dochodzie, m.in. swapów indeksowanych stopą overnight, transakcji terminowych w eurodolarach, swapów stopy procentowej, swapów ryzyka kredytowego i kredytowych produktów strukturyzowanych.

Adresaci:

Książka jest przydatna zarówno dla wykładowców i studentów kierunków finansowych, jak i dla praktyków – inwestorów, doradców finansowych, analityków rynku i wszystkich osób zainteresowanych funkcjonowaniem rynków finansowych.

„Książka zapewnia solidne podstawy teoretyczne – przedstawiono w niej pojęcia, definicje i modele, nie pomijając przykładów praktycznych. To więcej niż podręcznik. To wartościowa pozycja biblioteczki tematycznej.”
Paul Calello, dyrektor generalny ds. bankowości inwestycyjnej Credit Suisse

„Wyjątkowa książka ze względu na równowagę, jaką profesorowi Sundaresanowi udało się zachować między szerokim spojrzeniem a dogłębną analizą. Nieczęsto spotyka się też tak trafny wybór tematów.”
Stephen Schaefer, profesor finansów London Business School

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Papiery wartościowe o stałym dochodzie i instrumenty pochodne”